Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

18 03 2011 Дрогобицькі новини

Новини        У Дрогобичі побувала польська делегація із Остшешува

Сьогодні, 18 березня, у світлиці Дрогобицької Ратуші відбулася зустріч секретаря міської ради Тараса Метика та в.о керуючого справами виконкому Євгенія Шильника з делегацією із Польщі, до якої ввійшли директори комплексів шкіл міста Остшешува . Гості з Польщі прибули до Дрогобича на запрошення директора Дрогобицького професійно-технічного ліцею № 15 Володимира Ткача.  Співпраця ліцею із навчальними закладами триває уже 3 роки, протягом яких відбувалося  чимало обопільних візитів, зокрема польські учні щорічно беруть участь у традиційному фестивалі вареників, який проходить на базі Дрогобицького ліцею.

Секретар міської ради Тарас Метик розповів гостям про Дрогобич, акцентував увагу на бажанні влади міста поглиблювати дружні стосунки із польськими містами. Він запросив керівників польських шкіл, у яких навчають кулінарного мистецтва, залучити своїх учнів до участі у фестивалі «Дрогобицької ковбаси», який цього року планують провести у місті Котермака.

Нагадаємо, польське місто Остшешув є містом-побратимом Дрогобича.

 

 

До уваги краян!

У четрер, 24 березня, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, з 10 до 15 год. у Дрогобичі на пл.Ринок працюватиме пересувний флюограф, ле кожен охочий матиме змогу перевірити своє здоров'я. 

 

 У Дрогобичі урочисто відзначили День комунальника

Сьогодні, 18 березня, у Дрогобичі у приміщенні Львівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича відбулися урочистості з нагоди Дня працівників житлово-комунальної сфери та побутового обслуговування населення. Комунальників зі святом привітав секретар міської ради Тарас Метик, який подякував їм за самовіддану працю, спрямовану на поліпшення благоустрою міста. За ефективну роботу він відзначив керівників комунальних підприємств: директора КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігоря Хом’яка, директора КП «ЖЕО» Богдана Недбальського, в. о. директора КП «Комбінат міського господарства» Галину Яців, директора КП «Теплоремонт» Ігоря Гуля, начальника КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагалу, який, до речі, Постановою президії ЦК профспілок України напередодні професійного свята отримав почесне звання «Кращого господарника 2010 року» з вирішення соціально-економічних питань.

 Нагадаємо, у житлово-комунальній сфері Дрогобича працює приблизно 1200 осіб. Зараз у Дрогобичі проходить реформування цієї сфери. Першим кроком реформ було створення КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання», яке утворене шляхом злиття будинкових управ.

 

   ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» завойовує український ринок

З приходом нового керівництва перед ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» суттєво відкрився український ринок, адже до цього часу підприємство виготовляло продукцію лише для експорту - про це на колегії з питань соціально-економічного розвитку у Дрогобицькій Ратуші повідомила заступник голови правління Надія Левицька, - передає кореспондент ЗІКу.

З її слів, з 15 березня завод запрацював і в квітні за планом підприємство буде працювати повні робочі тижні, коли впродовж минулого року і перші місяці цього року робітники працювали по 4 дні на тиждень. Надія Левицька запевнила, що на ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» будуть збережені всі робочі місця, окрім цього створюватимуться нові.

Нагадаємо, кілька місяців тому ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» очолив Володимир Швадчак, який уже раніше керував цим підприємством.

 Лихоманити це підприємство розпочало ще минулого року у лютому, тоді працівники заводу пікетували Ратушу, протестуючи проти масового звільнення  робітників та розкрадання майна.

 

 

У Дрогобичі Корпус Миру представляє  Деймен Сміт

Минає п’ятдесят років від дня створення Урядом Сполучених Штатів Америки неполітичної організації Корпус Миру США. Ця організація розпочала роботу і в Україні у 1992 році, коли український Президент Леонід Кравчук та американський Президент Джордж Буш підписали відповідну двосторонню угоду.

Відтоді Корпус Миру співпрацює з багатьма прогресивними організаціями у нашій країні. Американські добровольці живуть і працюють пліч-о-пліч із українцями упродовж двох років, обмінюючись досвідом та започатковуючи стосунки, які часто тривають і після завершення місії.

Метою цієї організації є допомога громадянам України наданням спеціалістів із вивчення англійської мови, для ознайомлення з демократичними цінностями американського суспільства, популяризації активної громадянської позиції, здорового способу життя, екологічних знань, виховання лідерства.

Добровольці Корпусу Миру приїжджають в Україну, 2-3 місяці живуть у сім’ях, де знайомляться з побутом, звичаями, традиціями нашого народу, вивчають українську мову. Після того вони повертаються у Київ, де складають присягу на вірність Україні при Президенті України і вирушають до місць постійної праці.

Дрогобицька гімназія тісно співпрацює з Корпусом Миру США в Україні. Шість добровольців протягом останніх 13 років працювали у нашому навчальному закладі. Вони допомагали вчителям і учням опановувати англійську мову, організовували різноманітні проекти, вели заняття гуртків, ділилися досвідом, порівнюючи дві системи шкільної та вищої освіти, виховної роботи, здорового способу життя.

Третій рік працює у гімназії вчителем англійської мови доброволець Корпусу Миру Деймен Сміт. Він людина з вищою освітою, побував в усіх куточках нашої держави, у багатьох країнах світу. Йому 25 років. Він добре розуміє запити та інтереси дітей, відкритий для спілкування з ними. Діти люблять і поважають його, розуміючи, що спілкування з носієм мови допомагає їм глибше опанувати її, познайомитися з життям ровесників у США. Поважають його і вчителі гімназії за доброзичливість і готовність завжди прийти на допомогу у викладанні англійської мови, обговоренні різноманітних питань із виховної роботи.

Деймен Сміт за два роки перебування у Дрогобичі вивчив українську мову. Він із глибокою пошаною ставиться до наших звичаїв і традицій. На Свята першого та останнього дзвоника, національні та державні свята одягає вишиванку, вивчив напам’ять деякі твори Т.Г.Шевченка, любить читати історичні книжки, знає наших героїв. Дуже подобається йому Дрогобицька гімназія, наш педагогічний колектив. У грудні минулого року термін його перебування завершився, але на прохання вчителя та адміністрації гімназії Корпус Миру продовжив його перебування у Дрогобичі ще на один рік.

Іван ЛЕПКИЙ, директор Дрогобицької гімназії,

заслужений вчитель УкраїниСоздан 18 мар 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик