Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

25 05 11 Дрогобицькі новини

НовиниУ Дрогобичі відкрилась виставка світлин польських фотомитців

У Дрогобичі в галереї «Альтер» урочисто відкрито виставку світлин фотомитців з Польщі Магдалени Вольф та Войцеха Валькевича.

Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Магдалена Вольф - Випускниця Художнього ліцею в Кельцах, а також англійської філології Учительського колегіуму в Сандомежі та Вищої школи навичок у Кельцах. Працює перекладачем в ірландському концерні. Цікавиться літературою та англосаксонською культурою, але передовсім фотографією. Лауреат багатьох фотоконкурсів, виставляє свої роботи на індивідуальних та колективних виставках.

На презентованих фотографіях намагалася зловити незабутні миті й місця, які передають атмосферу південної Франції. Зосередилася на мешканцях, котрих можна зустріти на вулиці, на базарах, у скверах та в кав'ярнях. «Моїм задумом було показати унікальний стиль життя французів та їхніх взаємин з оточенням», - зізнається Магдалена Вольф.

 Войцех Валькевич народився і зростав Кельцах. Закінчив Вищі студії фотографії у Варшаві та операторський факультет Шльонського університету Катовіцах. Мешкає і працює у Варшаві. Автор фотографій для документальних фільмів, теледисків, циклічних телепередач. Презентовані роботи - це фрагменти з двох циклів, які зробив за останній рік.

«Покинуті дачні ділянки, хащі й зарослі оточуюють більшість польських житлових масивів і міст, - коментує експозицію Войцех Валькевич. - Це частина мого натурального середовища. Знайомий, але не до кінця впізнаваний пейзаж. Трохи магічний. Багато буйної, тепле весняної вологості. „Великий вибух" - це результат чотириденного перебуванн над морем у листопаді 2010 року. Намагався та сфотографувати рух води, безмір моря, якби фотографував далекі галактики».

Фотовиставка світлин польських митців викликала у Дрогобичі велике зацікавлення.

Іван ТИХИЙ

Білоруси розвиватимуть співпрацю з Трускавцем

Учора, 24 травня, до Трускавця прибула делегація з Білорусі, - передає кореспондент ЗІКу. Мета – співпраця із українським курортом, добре знаним у цій державі.

Білоруси мали розмову із заступником міського голови Юрієм Яворським, представниками керівників оздоровчих закладів та бізнесових кіл Трускавця.

Іван ТИХИЙ

У Трускавці пограбували католицьку парафію

У Трускавці здійснено зухвале пограбування римо-католицької парафії Успення Найсвятішої Діви Марії.

Про це повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на інтернет-видання «Трускавецький вісник».

Зловмисники в нічний час перелізли через огорожу та цинічно викопали з прилеглої до храму території практично всі рідкісні квіти та екзотичні дерева.

Це вже не перша крадіжка з території храму.  Не так давно зловмисники викрали із подвір’я металеві речі, зокрема і рами для вікон.

До речі, крадіжки квітів траплялися і минулого року, але це вперше, що покрали всі без винятку рідкісні квіти.

Швидше за все, маємо тут справу із хуліганством. Правоохоронцям та владі потрібно вживати заходів, бо хто може гарантувати, що вандали, які не мають Бога в серці, наступного разу не заподіють збитків іншим святиням, що не викопають квітники із клумб курортного парку.

Невеличка територія біля трускавецького костьолу вже з десяток років по праву вважається одним із кращих куточків міста. І в цьому велика заслуга адміністратора парафії пана Станіслава Чаплі, який і ремонтними роботами займається, і доглядає територію храму та подвір’ї, тобто піклується про внутрішнє та зовнішнє оздоблення святині.

Нагадаємо, що у храмі проводяться ремонтні роботи, адже повернений РКЦ він був на початку 90-х років у зруйнованому стані. Стараннями парафіян та завдяки пожертвам відпочивальників з Польщі та інших країн храм в основному було відновлено, проте багато робіт ще необхідно виконати. Для цього і потрібна була металева арматура, яку теж викрали.

Іван ТИХИЙ

 

У Трускавці відкрилась виставка живопису родини Копчаків

У Трускавці в музеї історії міста відкрилась  відкрилась виставка живопису «Весняні дзвони». Абстракція, натюрморти, пейзажі  мистецької студії сім’ї Копчаків прикрасили стіни музею.

Про повідомив кореспондент ЗІКу  з посиланням на "Джерела Трускавця".

Полотна Копчаків нікого не залишили байдужими. Вони ніби яскраві райдуги  відбились в серцях гостей. Адже кожна робота випромінює часточку душі, яка живе, радіє, сміється і плаче. Недарма чимало картини саме цих авторів нині є в приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном.

Копчаки -  родина унікальна. Вони не просто талановитий трускавецький рід, а ще й одні з небагатьох митців, чий талант підкріплений дипломами вищої художньої освіти. Творіння мистецької студії Копчаків мандрують усією Європою. Наталія Копчак (Поліщук), наприклад, щойно повернулася з виставок в Словаччині та Білорусі, це її, мабуть, вже сота виставка. Невдовзі пані Наталія повезе свої роботи до Польщі. Там в містечку Ліманова пройде її персональна виставка.

Іван ТИХИЙ

Дрогобицький район розвиває співпрацю з американським містом Маскетин

У Дрогобичі перебував представник міста-побратима Маскетин (штат Айова, США) Волтер Конлон. Він мав зустрічі з депутатами Дрогобицької районної ради, у місцевому комітеті міст-побратимів, «Дрогобицькому земляцтві» товариства «Україна-Світ», побував у селах Нагуєвичі, Волоща, Грушів та інших населених пунктах Дрогобицького району.

Під час зустрічі з головою Дрогобицької районної ради Михайлом Скорою, депутатським корпусом обговорювались питання щодо поглиблення співпраці між Дрогобицьким районом і Маскетином. Певний досвід уже накопичено, насамперед у навчанні дітей із сіл Медвежа, Лішня в Маскетинському коледжі. Має перспективи співпраця між культурно-мистецькими закладами, бізнесовими структурами.

Волтер Конлон висловив задоволення розвитком маскетисько-дрогобицької співпраці.

Іван ТИХИЙСоздан 25 мая 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик