Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Дрогобич 25 раз вшанує підняття Національного знамена на шпилі Ратуші
У Дрогобичі триває підготовка до величного святкового дійства, яке у місті відбудеться 2 квітня з нагоди 25-річчя підняття над Ратушею національного прапора. Новизною цьогорічних урочистостей буде те, що їх спільно проводитимуть дрогобицькі міська і районна ради. На приміщенні  Дрогобицької райради цього ж таки дня 2 квітня 1990 року також був піднятий синьо-жовтий прапор.

 

Початком святкування буде урочиста сесія у міському Народному домі ім. І. Франка. По її завершенню учасники дійства святковою ходою пройдуть до площі Ринок. Саме на центральній площі міста символічно відтворять події 25-річної давнини – буде посвячено та піднято Національний прапор над Ратушею. Прапор також піднімуть і на будівлі районної ради.


Серед почесних учасників цього міського свята -   депутати першого демократичного скликання, які і звершили цей героїчний чин у Дрогобичі. Саме їхні спогади щорічно надають святові особливо, правдивого колориту.


Нагадаємо, подія, що сталася у Дрогобичі 25 років тому, дала стрімкий поштовх національному відродженню, в історії міста є символічною. 2 квітня 1990 року на місці демонтованого зі шпилю Ратуші радянського прапора замайорів український національний стяг. Дрогобицькі патріоти зважилися на відчайдушний   крок –  вони свідомо кинули виклик тогочасній системі. Дрогобицька міська рада була першою в Україні, яка, прийнявши положення про національну символіку, узаконила синьо-жовтий прапор і тризуб як національні символи.


Відразу після прийняття цього рішення депутати в супроводі громади пронесли вулицями міста національне знамено, освятили його, присягнули на вірність Україні і підняли прапор на вежі Ратуші, демонтувавши перед тим прапор Української РСР.Создан 28 мар 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик