Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Глава УГКЦ Святослав Шевчук освятив у Дрогобичі пам’ятний знак Героям Небесної сотні та Захисникам незалежності України
Учора, 25 квітня, Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) у співслужінні владик освятив пам’ятний знак Героям Небесної сотні та Захисникам незалежності України, встановлений на стіні Кафедрального собору Пресвятої Трійці м. Дрогобича.


Главу УГКЦ і владик перед входом до храму Пресвятої Трійці привітала молодь і духовенство парафії. Відтак в церкві розпочалось богослужіння Великої вечірні, після завершення якого Блаженніший Святослав відслужив панахиду за загиблими воїнами і освятив пам’ятник знак Героям Небесної сотні та Захисникам незалежності України.


Звертаючись до духовенства й мирян, присутніх на цій події, Глава УГКЦ сказав: "Однією з прикмет нашого люблячого Бога є те, що Він є Богом, Котрий пам’ятає про людину - Своє улюблене сотворіння". Завдяки тому, що Бог пам’ятає про людину, вона живе. За словами Предстоятеля УГКЦ, про це особливо варто пам’ятати тоді, коли ми знаходимось в складній ситуації, або ж сумуємо, чи просимо Бога, щоб не забував про нас, а був з нами, рятував від смерті і дарував життя.


Найбільшим виявом Божої пам’яті про людину є таїнство воплочення, страждання і воскресіння Божого Сина. Пам’ятаючи про людину, яка переходить смерть, Бог Сам забажав Своєю власною смертю знищити смерть, а через Своє воскресіння - дарувати нам вічне життя.


Крім того, проповідник додав, що, "творячи людину на Свій образ і подобу, Господь дав їй здатність пам’ятати". На думку Блаженнішого, встановлення пам’ятного знаку на стіні Катедрального собору м. Дрогобича є важливим з огляду на його виховну роль: "Цей пам’ятний знак буде будити нашу пам’ять, щоб ми були собою, щоб наша Мати-Україна мала майбутнє".


Відтак владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, висловив подяку Блаженнішому Святославу і присутнім єпископам за спільну молитви та освячення пам’ятного знаку, який увіковічнить пам’ять Героїв Небесної Сотні та інших мучеників, що віддали своє життя за соборність і незалежність України.


Після завершення богослужіння відбувся Вечір пам’яті Героїв Україні, участь в якому взяли церковні хори, музичні колективи та парафіяльна молодь.


Цього дня Блаженніший Святослав разом з єпископами Постійного Синоду УГКЦ, який цими днями відбувається в м. Дрогобичі, відвідали церкву св. Юрія - пам'ятку галицької дерев'яної архітектури кінця XV — початку XVI століть. Про історію та іконопис цього храму єпископам розповів мистецтвознавець Левко Скоп.


Після цього члени Постійного Синоду УГКЦ відвідали Дрогобицький музей "Тюрма на Стрийській", що на території колишньої катівні НКВД-МГБ-КГБ СРСР у Дрогобичі. Тут владики помолились панахиду за невинно закатованих. Відтак старший науковий працівник музею "Дрогобиччина" Марія Головкевич розповіла про історію Дрогобицької тюрми, в якій радянська влада катувала представників греко-католицького духовенства, інтелігенції, воїнів УПА та пересічних українців, на яких ставили клеймо - "ворог народу".


Напередодні Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук відвідав Реабілітаційний центр "Назарет" для узалежнених осіб, розташований у лісі в поблизу с. Рихтичі Дрогобицького району.

У Реабілітаційному центрі також побували єпископи Постійного Синоду УГКЦ, який проходить в м. Дрогобичі.


Директор БФ "Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії" о. Ігор Козанкевич, запросив владик взяти участь в спільній молитві, яку учасники реабілітації за звичаєм моляться в колі, взявшись за руки.

Глава УГКЦ подякував священикам, психологам, консультантам та іншим працівникам центру, він сказав: "Можна з певністю ствердити, що історія постання і боротьби за життя цього реабілітаційного центру - це ікона змагання людини за свободу від узалежнень і боротьби за життя". Блаженніший Святослав наголосив, що справжня любов до Бога виявляється в щирому служінні ближньому. За словами Блаженнішого Святослава, Реабілітаційний центр "Назарет" - це осередок служіння, осередок християнської любові, яка спасає, дає надію і визволяє.

Після цих слів Предстоятель УГКЦ звернувся до узалежнених.

"Найперше хочу запевнити вас, що Господь Бог любить вас, незважаючи на ті біди, труднощі, проблеми, рани, які кожен з вас має". Свідомість того, що Бог любить мене, дає надію, бо якщо Він любить, значить допоможе. "Місія Церкви полягає в тому, щоб показати вам цю любов," - наголосив Блаженніший Святослав.

Директор «Карітасу» о. Ігор Козанкевич розповів про труднощі, з якими він і працівники центру зустрілись на початках. "Не стільки страшними були матеріальні проблеми, хоча вони були чималі (наприклад, близько двох років в приміщеннях не було ні світла, ні води і мешканці користувались свічками, мусіли привозити воду з Дрогобича), як брак знань для належної організації реабілітаційного процесу", - зазначив о. Ігор. "Бувало так, що людина казала мені: Я йду далі вживати алкоголь, - а я не знав як їй допомогти", - додав священик. Сьогодні дирекція "Назарету" дбає про освіту своїх працівників, на базі центру проводяться щорічні практичні семінари. Крім того, факт існування такого реабілітаційного центру мав виховний вплив на громадськість: людини навчились адекватно ставитись до тих, хто видужує від різних узалежнень.


Відтак теперішні учасники реабілітації, а також випускники центру, дали свідчення про те, як завдяки "Назарету" змінилось їхнє життя. Згодом Блаженніший Святослав зауважив, що його глибоко вразила одного реабілітанта: "Тут я зрозумів, що достойний того, щоб жити", - а також фраза іншого: "Тут я пережив найкращі хвилин свого життя". Прощаючись з мешканцями центру, Глава УГКЦ побажав їм: "Будьте проповідниками надії!"


Після цього єпископи Постійного Синоду УГКЦ відвідали спільноту взаємодопомоги "Наша хата", що знаходиться неподалік РЦ «Назарет», де мають змогу проживати люди, які не мають власного помешкання.

 

Довідка . Реабілітаційний Центр «Назарет» створений о. Ігорем Козанкевичем та його колегами в 2004 р. при Благодійному Фонді «Карітас СДЄ УГКЦ». Центр займається реабілітацією людей з алкогольною, наркотичною та азартною залежностями. РЦ «Назарет» створений на базі колишньої військової частини недалеко від міста Дрогобич. В 2004 р. військова частина представляла собою зруйновані будівлі зарослі лісом, де не було умов для життя: ні опалення, ні води, ні електроенергії і навіть не було даху. Завдяки наполегливій праці о. Ігора Козанкевича на сьогоднішній день створений сучасний будинок зі всіма умовами для постійного проживання та проходження реабілітації людей. Дім розрахований на 35 осіб. На даний час в центрі перебувають 24 особи, котрі отримують кваліфіковану допомогу із застосуванням найсучасніших методів лікування різних форм залежностей. В РЦ «Назарет» працюють 4 психологи, 4 консультанти і духівник, які проходили спеціалізоване навчання в Польщі та отримали досвід від польських колег, де подібні центри працюють з 70-тих років.

За матеріалами сайту Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

 Создан 26 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик