Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

 

Чим небезпечний лептоспіроз?

Варто знатиЛептоспіроз – гостра інфекційна хвороба, що викликається збудником з роду лептоспір. Характеризується ураженням капілярів, часто ураженням печінки, нирок, м’язів, інтоксикація, супроводжується хвилеподібною лихоманкою.


Джерело інфекції — дикі гризуни (щурі, миші), домашні (велика рогата худоба, свині, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, які виділяють збудника в зовнішнє середовище з сечею. Хвора людина не становить небезпеки для інших. Зараження людей відбувається під час купання у водоймі, на рибалці, косовиці, при вживанні інфікованих продуктів і води, догляді за хворими тваринами. В організм людини і тварини лептоспіри проникають через ушкоджену шкіру і слизові оболонки.


Інкубаційний період триває 7-14 днів, інколи 1-2 дні. Початок захворювання переважно гострий з ознобом. Температура тіла швидко досягає 39-40 °С. З самого початку хвороби виражені симптоми інтоксикації — загальна слабкість, головний біль, нудота, блювання. Можливі втрата свідомості, марення, збудження. Характерною ознакою є м'язовий біль не тільки під час рухів, а і в спокої. Найсильніший біль хворі відзначають у литкових м'язах, дещо менший — у м'язах спини, грудей, живота. Тривалість болів голови 8 - 10 днів.


Лікування проводять в умовах інфекційного стаціонару, в тяжких випадках — у реанімаційному відділенні.


Профілактика та заходи в осередку полягають у боротьбі з гризунами (суцільна дератизація) , охороні джерел водопостачання і продуктів харчування від забруднення ними, забороні вживати воду з відкритих водойм у районі ендемії, використанні захисного одягу, гумових чобіт і рукавиць під час роботи в заболоченій місцевості, на бойнях і м'ясокомбінатах, при догляді за хворими тваринами. Важливим є проведення ветеринарно-санітарних і меліоративних робіт.


Дорослих і дітей з 8 років імунізують за епідемічними показаннями вбитою лептоспірозною вакциною 2 рази з інтервалом 7-10 днів підшкірне (відповідно 2,0 і 2,5 мл). Через рік здійснюють ревакцинацію в дозі 2 мл. Контингент осіб, які підлягають щепленню, визначається місцевими органами охорони здоров'я з урахуванням епідеміологічної ситуації.


Проблема лептоспірозу в містах Дрогобич , Стебник та Трускавець є вельми актуальною так як в містах не проводиться суцільна дератизація.

 

Соломія Круц,

лікар – епідеміолог   відділення організації епідеміологічних досліджень ДМВЛД ДУ ЛОЛЦ Д СЕС У». 

 Создан 20 мая 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
бесплатный счетчик