Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Богдан Матківський контролюватиме розслідування фактів порушення екологічного законодавства у Дрогобицькому районі

Сьогодні, 27 травня, народний депутат України Богдан Матківський провів у Дрогобицькій районній раді прийом виборців 

На Дрогобиччині наростає обурення людей станом екології, що погіршився внаслідок господарської діяльності ТзОВ «Барком».


Сьогодні, 27 травня, мешканці сіл Добрівляни,  Новошичі, Глинне прийшли з цією проблемою на прийом до народного депутата України.

 

У листі, під яким  підписалося кілька десятків людей, зокрема, говориться:


«Декілька років тому на території Броницької сільської ради ТзОВ «Барком» викупило тваринницький комплекс для розташування свинокомплексу, - йдеться в листі. - Під час проектування даного свинокомплексу, ТзОВ «Барком» обіцяв громадам навколишніх сіл, що на ньому будуть побудовані сучасні очисні споруди і жителі навколишніх сіл не відчують жодних незручностей від сусідства з свинокомплексом.


На жаль, після запуску свинокомплексу на десятки тисяч тварин, ТзОВ «Барком» не дотримав обіцянок щодо облаштування сучасних очисних споруд, і зараз всі неочищені відходи тваринництва вивозяться і розливаються по полях.


Поля ТзОВ «Барком» безпосередньо межують з селами Новошичі та Бистриця, тому після вивозу відходів на поля, в наших селах неможливо перебувати на вулиці, так як стоїть різкий запах аміаку, що вкрай негативно впливає на здоров'я людей (концентрація аміаку перевищує усі допустимі норми).


Крім того, громада має обгрунтовані побоювання, що безконтрольне виливання на поля відходів тваринництва, може призвести до проблем з питтєвою водою, так як можливе забруднення колодязів.


З метою недопущення екологічної катастрофи в селах Новошичі і Бистриця, громада сіл просить Вас вжити необхідних заходів та зобов'язати ТзОВ «Барком» привести очисні системи до відповідних санітарних норм та впорядкувати використання ТзОВ «Барком» води для технічних цілей, так як для цього використовується питтєва вода».


Люди також нагадали, про масову загибель риби в р.Трудниця напередодні Великодніх свят і минулого тижня, яку, за їх словами, спричинило потрапляння в річку неочищених відходів із свинокомплексу.


Як з’ясувалось під час прийому, про перший випадок ніхто не інформував ні владу, ні природоохоронні служби, ні правоохоронні органи, тому й реакції на нього не було ніякої. Цього разу реакція є. Минулої суботи пізно ввечері надійшла інформація про виявлену велику кількість мертвої риби в с.Добрівляни у річці Трудниця, а вже в неділю екологічні служби разом правоохоронними органами розпочали розслідування. Проводяться лабораторні дослідження, які дадуть відповідь на питання щодо причини загибелі риби. Встановлюється розмір збитків. Як запевнив присутній під час прийому виборців заступник начальника міськвідділу ГУ МВСУ у Львівській обл. Михайло Паук, на основі цим матеріалів буде розпочато кримінальне провадження.


«Усю цю роботу беру під свій контроль", - заявив народний обранець від Дрогобиччини. 


Нагадаємо, 25 травня, перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Степан Рудницький провів позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому розглянули  питання про факт виявлення в селі Добрівляни, в річці Трудниця, великої кількості мертвої риби.


За словами Степана Рудницького, сигнал про виявлення риби був отриманий в суботу пізно ввечері, а вже в неділю зранку на місці екологічного лиха працювали правоохоронці та представники екологічної інспекції. Наступного дня підключились працівники рибінспекції та ветеринарної медицини. Як доповіли районні спеціалісти, аналіз води відібраної з річки Трудниці в Добрівлянах, згідно з даними санстанції, показав перевищення в ній вмісту аміаку у 15 разів.


За результатами засідання комісії ТЕБ і НС прийнято рішення звернутись до екологічної та рибної  інспекцій  оперативно провести оцінку суми збитків та передати матеріали до правоохоронних органів для порушення кримінального впровадження.


Крім цього комісія зобов’язала санстанцію провести обстеження криниць, що в безпосередній близькості від річки, на наявність чи відсутність органічного забруднення.


Мешканці Добрівлян, Новошич, Глинного збентежені, налаштовані діяти рішуче, щоб захиститись від біди, яка прийшла у села, погрожують протестними акціями.

 

                         *     *     *

На прийомі у народного депутата України побувало майже півсотні людей. Вони прийшли до свого обранця із питаннями щодо необхідності внесення змін до чинного законодавства, земельними, просили допомоги у працевлаштуванні, сприяння розвитку спорту в місті і районі, виділенню коштів на лікування важкохворих тощо. Дехто прийшов до депутата зі словами вдячності за отриману допомогу у вирішені життєво важливих проблем.

 

За кожним зверненням депутат давав доручення своїм помічникам-консультантам.


Прийом виборців відбувався за присутності керівників управлінь і спеціалістів райдержадміністрації, представників районних державних структур.Создан 27 мая 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик