Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

У Дрогобичі відійшов у вічність голова станиці Братства ОУН-УПА Степан Яворський
Сьогодні, 18 червня, у Дрогобичі на 85 році життя після важкої хвороби відійшов у вічність голова станиці Братства ОУН-УПА ім. генерал-хорунжого Романа Шухевича - Тараса Чупринки Степан Яворський.

 

Степан Яворський народився 13 червня 1931 року в с.Блажів Старосамбірського району. З юних років прилучився до лав борців за волю України, за що окупаційна комуно-московська влада відправила його на 25 років за грати до Сибіру. Згодом термін покарання було змінено на 15 років  -10 років тюрми і 5 заслання.


Повернувся до Дрогобича 1956 року. 35 років був викладачем автосправи автошколи ДТСААФ, готував до війська водіїв.


Степан Яворський  був активним учасником національного відродження у 80-90 роках, 20 років очолював Дрогобицьку станицю Братства ОУН-УПА, був членом головної булави Братство ОУН-УПА, Конгресу українських націоналістів, Спілки політичних в’язнів, Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини, головою наглядової комісії санаторію «Говерла» у Моршині.


Степан Яворський був високопатріотичною людиною,  до останніх днів життя жертовно працював для розвою України.


Поховають Степана Яворського у суботу, 20 червня. Похорон розпочнеться о 13 год. в каплиці храму мучеників Дрогобицьких єромонахів Якима, Северіяна та Віталія.

 

 

 Обновлен 19 июн 2015. Создан 18 июн 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик