Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Богдан Матківський: "Я закликаю усіх небайдужих людей України приєднатися до програми дій «Громадського руху «Народний контроль» та разом змінювати владу на місцях»
 

Якщо влада не готова відстоювати інтереси людей, навести лад в країні, значить їй на зміну повинні прийти люди, для кого ідеали Майдану – не порожні слова. Передусім це волонтери, громадські активісти, учасники АТО, журналісти.


Про це заявив народний депутат України Богдан Матківський під час свого виступу на першому з’їзді політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» у суботу, 4 липня.

 

Ми не маємо права зрадити ідеали Майдану. Якщо влада, що прийшла на крові Герої Майдану не в змозі навести лад в країні – нам це потрібно зробити за них, – звернувся до делегатів зʼїзду Богдан Матківський. ­-  Я закликаю усіх небайдужих людей України приєднатися до програми дій «Громадського руху «Народний контроль» та разом змінювати владу на місцях».


За словами народного депутата, потрібно провести повну люстрацію чиновників місцевого самоврядування, комунальних та державних органів.


«Сформувавши  громадський кадровий резерв для публічних органів влади ми проконтролюємо рух кожної гривні, зробимо так, щоб кожен українець почував себе захищеним», – наголосив Богдан Матківський.


Нагадаємо, 4 липня у Києві відбувся перший Всеукраїнський зʼїзд політичної партії «Громадський рух «Народний контроль». У ньому взяли участь понад 300 делегатів партії із 13 областей України та Києва, члени партії – народні депутати України Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Андрій Антонищак, Богдан Матківський. Серед гостей зʼїзду були  народні депутати Віктор Чумак, Єгор Фірсов, громадський діяч Олесь Доній, екс-глава СБУ, громадський діяч Валентин Наливайченко.


Під час зʼїзду були задекларовані цінності та пріоритети роботи «Громадського руху «Народний контроль». Одностайно було ухвалене рішення про участь партії у майбутніх місцевих виборах.

 

Зазначимо, політична партія «Громадський рух «Народний контроль», задекларувала себе  потужною і відкритою платформою для обʼєднання  активних громадських організацій, діячів для впровадження в українську політику принципів Майдану: відкритість, самоврядність, справедливість.

 

 

Заява

Політичної партії «Громадський рух «Народний контроль»

 

Революція гідності в основі якої стала громадянська мужність і патріотизм, проявлені громадянами України всіх національностей, стала поштовхом для проведення фундаментальних змін: прагнення розвивати та зміцнювати демократичну державу, права і свободи людини.


Попри високу ціну перемоги на Майдані, зміни у влади і очікування змін, питання щодо боротьби з корупцією, реформи про які багато говорять політики та різні експерти - залишаються лише  декларативними гаслами. Як результат, життєвий рівень громадян постійно знижується через падіння економіки. Уряд, сформований за квотним принципом в чергове, продемонстрував свою безвідповідальність та неефективність. Практично жоден урядовець не може прозвітувати хоча б про початок реалізації обіцяних реформ, натомість ми в чергове стали свідками політичних та  корупційних скандалів, що в кінцевому результаті загострюють кризове становище України.


Діючі політичні партії, що уособлюють собою стару політичну систему, розуміють серйозність конкуренції з боку представників громадського середовища. Під виглядом закону про вибори місцевих рад та декларацією «відкритих списків» намагаються  законсервувати свою присутність у владі, просуваючи рішення, які виключають наявність реальних соціальних ліфтів, що є далеким від забезпечення рівних умов конкуренції.


Корупція, політичні квоти, урядова криза – це наслідок функціонування старої  політичної системи. Відсутність створення єдиної постмайданної партії, в яку б влились нові патріотичні сили з активних та відповідальних громадян, дозволяє продовжувати стагнацію старої політичної системи.


Саме тому, політична партія «Громадського руху «Народний контроль» створюється як платформа для об’єднання громадських середовищ. Адже останні події сформували категорію громадян, які без підтримки держави навчились самоорганізовуючись, приймають і втілють рішення в життя швидше і ефективніше, ніж існуючі державні органи влади. Такі люди сьогодні здатні стати основою нового політичного вектору і сформувати нову систему  відповідальної влади.  


Керуючись прийнятими на з’їзді: декларацією цінностей та програмою дій, політична партія «Громадський Рух «Народний Контроль» заявляє про рішення прийняти безпосередню участь у виборах для формування представницької влади на місцях.


Прийнято на з’їзді партії «Громадський рух «Народний контроль» 04 липня 2015 року.

 


 

 

ДЕКЛАРАЦІЯ ЦІННОСТЕЙ

політичної партії «Громадський рух «Народний контроль»

 

Сьогодні в Україні народжується нова якість суспільних відносин, поштовхом до якої стали події на Майдані. Формується політична нація, в якій нове мислення протиставляється старому.


Ми, учасники Майдану – громадські діячі і громадянські активісти, підприємці та журналісти, військові та волонтери з усієї країни, разом творимо партійну організацію нового типу. Це об’єднавча платформа з сильними горизонтальними зв’язками, мережевою структурою, змінністю лідерів, демократичністю партійних процедур та сталою комунікацією з виборцями.  Це об’єднання людей нового мислення на основі спільних цінностей, які ми сформували під час Майдану та в період боротьби за незалежність України.


Наша ключова цінність  - це людська Гідність, що проявляється у свободі вибору життєвих ідеалів, формах самореалізації та є основою для становлення відповідального Громадянина. Цінністю для нас є справедливе суспільство  з рівними можливостями для самореалізації громадян у будь-якій сфері життя. Досягнення цього можливе при cолідарній дії на основі взаємної довіри та підтримки.


Метою нашого об’єднання в партію «Громадський рух «Народний контроль» є захист прав і свобод громадян та формування відповідальної влади на місцевому й державному рівнях.  

 

 

 

 

НАПРЯМКИ ДІЙ

політичної партії «Громадський рух «Народний контроль»

на період 2015-2018 років


Чергова спроба українців побудувати модерну європейську країну під реальною загрозою через нездатність державного апарату відмовитись      від роз’їдаючої корупції. Як наслідок – зростаюча недовіра до керівництва країни в середині та зневіра зовнішніх партнерів України; неефективність  воєнної протидії ворогу; розчарування в правильності європейського вектору розвитку.

 

Пріоритет 1 - протидіяти корупції для успішного втілення реформ та відстоювання прав і свобод громадян, збереження державності України.

 

Для реалізації вказаного пріоритету ми пропонуємо:

 • проводити люстрацію службовців місцевого самоврядування та державних органів;
 • формувати громадський кадровий резерв для публічних органів влади;
 • контролювати виконання публічними органами влади всіх рівнів зобов’язань, взятих перед учасникам АТО та їх сім’ями; 
 • запровадити дієвий механізм участі громадян у формуванні та втіленні місцевої політики через громадську експертизу нормативних  актів органів місцевого самоврядування;
 • запровадити виключне поіменне голосування депутатів місцевих рад;
 • обмежити можливості поєднувати роботу у виконавчому органі з депутатською діяльністю в одній місцевій раді;
 • домогтися застосування відкритості засідань органів влади;
 • домогтися оприлюднення декларацій депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів;
 • захищати права особи та здійснювати контроль за діяльністю місцевої влади через проекти «Гаряча лінія»,  «Громадська приймальня», телепроект журналістських  розслідувань

 

Баланс суспільних інтересів та потреб досягається через ефективне спілкування влади та громадян, взаємне врахування потреб та інтересів, відкритий розподіл ресурсів, можливість для платників податків вільно визначати фінансові пріоритети, можливість провадити громадський контроль за владою та реального впливу на суспільні процеси. 


Пріоритет 2 – посилити роль громадських спільнот та об’єднань громадян:  неурядових організацій, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, органів самоорганізації населення та інших інститутів громадянського суспільства

 

Для реалізації вказаного пріоритету ми пропонуємо:

 • запровадити та популяризувати форми прямої демократії – місцевий референдум, громадські слухання, місцеві ініціативи, засоби електронної демократії; 
 • запровадити податкову філантропію та інші дієві механізми підтримки неприбуткових та волонтерських організацій, благодійних фондів тощо;
 • будувати незалежні громадські засоби суспільної комунікації; 
 • запровадити державну підтримку політичних партій.

 

Обмеження монополій, які стали основою нерівної конкуренції та призводять до несправедливого розподілу доходів, належний правовий захист приватної власності гарантуватимуть розвиток власної економічної спроможності, базованої на активній підприємницькій участі дрібного, малого та середнього бізнесу, та, як наслідок, належного пенсійного забезпечення.


Пріоритет 3 – створити нові робочі місця через спрощене ведення бізнесу, обмежити вплив монополій, забезпечити правовий захист приватної власності.


Для реалізації вказаного пріоритету ми пропонуємо:

 • зменшити кількість податків та варіативність їх застосування;
 • зменшити оподаткування заробітної плати;
 • встановити соціально справедливу шкалу оподаткування податком з доходів фізичних осіб;
 • підвищити захист соціально незахищених верств населення;
 • посилити вплив професійних асоціацій;
 • запровадити реальне оподаткування предметів розкоші.

Якість публічних послуг (освітніх, медичних, комунальних, соціальних, адміністративних та інших) напряму вказує на здатність держави ділитися повноваженнями й готовність працювати над обслуговуванням інтересів та потреб суспільства.


Пріоритет 4 – надавати якісні публічні послуги силами спроможних територіальних громад


Для реалізації вказаного пріоритету ми пропонуємо:

 • домогтися впровадження розроблених заходів з децентралізації публічної влади в інтересах територіальних громад;
 • запровадити центри надання адміністративних послуг в усіх центрах нових територіальних громад;
 • забезпечити правову можливість для проведення громадського контролю за якістю надання публічних послуг. 


Создан 28 июл 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик