Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Виборці заявили про довіру нардепу Богдану Матківському і просили про допомогу

Відбулися зустрічі народного депутата України Богдана Матківського з виборцями у селищі Підбуж, селах Сторона і НагуєвичіУ Підбужі люди порушували питання щодо аварійного стану берега р. Бистриця, що під час сильних дощів загрожує затопленню значної території, на якій розташовані будівлі.


Йшлося також про проблеми пасажирських перевезень. Люди, які мають пільги на проїзд в автобусі, бідкалися, що не можуть ними скористатися, оскільки не відомо ким введено обмеження – не більше 2 пільговиків в автобусі, що недостатньо. Автобус Сторона – Дрогобич приїжджає до Підбужа із зайнятими пільговими місцями. Пропонувалось, щоб людям, котрі мають право на пільговий проїзд, доплачувати певну суму грошей до пенсії, що дасть їм змогу розраховуватись з водіями. Народний депутат підтримав їх у цьому, сказав, що він також стоїть на такій позиції. І не лише щодо цієї пільги, а й інших. Зокрема, що стосується субсидій, безкоштовних ліків і протезування. За словами Б.Матківського, це питання порушувалось на засіданні фракції у Верховній Раді України, на яке було запрошено міністра соціальної політики, котрий пообіцяв так зробити. «Але, на жаль, не зробив», - констатував нардеп.

Разом з тим народний депутат пообіцяв підбужанам допомогти у врегулюванні питання пільгових пасажирських перевезень, зауваживши, що це має бути прописано в тендерних умовах.


Люди також пропонували дати можливість тим, хто з різних причин не бажає йти до війська, офіційно відкупитися від армії, а не з допомогою хабарів. З цього приводу в залі виникла дискусія щодо того, скільки мала б сплатити людина, щоб не виконувати військову повинність і чи такий захід справді зупинить корупцію. Народний депутат попросив сказати кому дають, а він вже потурбується про те, щоб  ця особа більше не брала хабарів.


Під час зустрічі з народним депутатом підбужани торкалися загальнодержавних проблем, висловлювали своє незадоволення роботою Президента і Уряду, які, на думку людей, не виконують своїх обіцянок. Зокрема, щодо закінчення війни на сході України, проведення реформ. Пропонувалось оголосити Президенту імпічмент, а Уряду – недовіру. У залі прозвучало, що Президентом мав би стати бойовий офіцер, котрий має довіру в людей.

Ця тема викликала жваве обговорення, в ході якого було вирішено написати Президентові листа, в якому нагадати про його обіцянки, зокрема, щодо закінчення Антитерористичної операції і вимагати їх виконання. Народному депутатові запропонували винести на розгляд Верховної Ради України питання недовіри Уряду.


У с.Сторона під час зустрічі з народним депутатом люди порушили низку проблем, які сьогодні хвилюють громаду. Йшлося про будівництво школи, ремонт моста, аварійні дороги та ін.

«У цьому році ще не розпочато роботи на будівництві школи, хоч певні кошти виділено… Невідомо де опинилися кошти, виділені з резервного фонду обласного бюджету на ремонт моста», - звучало у виступах. Народний депутат розповів, що йому вдалося «вибити» кошти на Ролівську школу і сподівається, що невдовзі «проб’є» фінансування завершення будівництва Сторонянської школи. Щодо фінансування ремонту моста, то, за словами народного депутата, він з’ясовував це питання в голови райдержадміністрації Максима Лісогора, який розповів, що наразі кошти ще не надійшли. Є домовленість з підприємцями, що вони вестимуть ремонтні роботи в борг. З ними розрахуються, як надійдуть зі Львова кошти. Роботи вже розпочаті.


Люди попросили нардепа взяти ці об’єкти під контроль, а також ремонт дороги від Сторони до Дрогобича.


Сторонянська громада активна – з приводу аварійності дороги зверталися у міністерство. «Реакція була оперативною, - розповіли люди. - Через тиждень відремонтували дорогу в  Унятичах, Нагуєвичах. Але на цьому зупинились. Особливо критичний стан дороги Нагуєвичі –Уріж і Підмонастирок і Підбуж залишається. Термінового ремонту потребує міст через р.Бистрицю при в’їзді до Підбужа. Міст може впасти. Для його порятунку потрібно приблизно півтори машини асфальту».


Щодо доріг, то нардеп поінформував, що цього року на їх ремонт вдалося вибити для Львівщини 200 млн.грн., хоч в Державному бюджеті кошти закладені не були. Вже в понеділок,17 серпня, обранець від Дрогобиччини зустрічатиметься в облдержадміністрації з інвесторами. «Будемо вести з ними перемовини щодо участі в ремонті доріг на території округу. Про результати повідомлю», - сказав народний обранець.


У Стороні виборці також пожалілися народному депутатові на Стрийське АТП, яке не виконує вимог законодавства щодо пільгових перевезень. Йшлося, зокрема, про дітей з багатодітних сімей, учасників АТО та ін. категорії пільговиків, яких мають перевозити безплатно без обмежень. «Перевізник встановив надто високу ціну за проїзд, познімав рейси, зменшив кількість зупинок, що створило людям незручності»,  - говорили люди і просили народного депутата втрутитися.


Сторонянці також просили захистити їх від свавілля працівників ПАТ «Львівобленерго», які приписують їм кіловати, щоб було перевищення ліміту і, відповідно, дорожчою кВт-год. «З ними воювати дуже складно, - кажуть люди. - Нема прозорості. Необхідно на законодавчому рівні встановити єдиний тариф, незалежно від кількості спожитої електроенергії. Тоді не буде можливостей для зловживань». 


Порушувалось питання щодо адміністративної і територіальної реформи. Сторона хоче мати старосту, який би брав участь у роботі виконкому майбутньої Підбузької об’єднаної територіальної громади.


У Нагуєвичах питання щодо адміністративно-територіальної реформи прозвучало першим під час зустрічі з народним депутатом. Тут вважають, що село, яке дало Україні і світові генія Івана Франка, має бути центром спроможної територіальної громади.


За словами сільського голови, на сході в Нагуєвичах вирішили об’єднуватись з селами Ясениця Сільна і Попелі. «Та в газетах читаємо, що Нагуєвичі йдуть до Підбужа. Як хтось за нас міг прийняти таке рішення?», - обурювались люди.


Народний депутат сказав, що буде відстоювати, щоб Нагуєвичі були адміністративним центром.


Люди попросили Богдана Матківського висловити власну думку щодо того, що необхідно зробити, щоб настав мир в Україні.

«Закінчити торгівлю з Кримом, територіями на Донеччині і Луганщині, де ведуться військові дії – тоді буде кінець війни,  - відповів нардеп. – Я підготував законопроект, який забороняє з цими територіями будь які економічні відносини – він є в стінах Верховної Ради. Має бути лише виключно благодійна допомога під контролем держави. Якщо є АТО – ми з терористами не співпрацюємо. Лише за таких умов може бути відкрито шлях до миру, в іншому випадку – війна буде довго. Бо є заробляння грошей на війні».


Відповідаючи на запитання щодо соціального захисту родин, які втратили на війні своїх чоловіків, синів, Б.Матківський розповів, що вдалося підняти розмір разової допомоги з 600 тис.грн. до майже 1 млн. грн.


Порушувалось питання щодо зняття депутатської недоторканості. Народний депутат пояснив, що йде намагання зняти її повністю лише з депутатів, а щодо того судити чи не судити суддів має вирішувати Вища рада юстиції. Це, на думку нардепа, може призвести до того, що на депутатів чинитимуть тиск, а на незручних – одягатимуть кайданки.


Люди пригадали, що А.Яценюк говорив про осучаснення пенсій, а тепер про це не згадує. «Виживати на пенсію 1 000 грн. дуже важко», - жалілися нагуєвичани.


Освітяни, працівники культури хвилювалися чи буде зарплата. Нардеп поінформував, що є домовленість з Кабміном про субвенції.

Люди говорили, що маємо самі навчитися налагоджувати виробництво і заробляти, а не брати кредити і проїдати. Їх у цьому підтримав народний депутат і запевнив, що всіляко сприятиме цьому, готовий підставити плече кожному, хто візьметься за справу.


На кожній із зустрічей виборці заявляли про свою довіру народному депутатові і просили допомоги й підтримки у вирішенні як їхніх проблем, так і громад в цілому.


Прес-служба народного депутата України.Создан 16 авг 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик