Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

 

Дрогобицький автокрановий завод запрацює

За дорученням Народного депутат України Богдана Матківського, помічник Андрій Ковч – фаховий правник і правозахисник, взявся вирішити проблему, яка роками «тягнеться» у Дрогобичі і шкодить як дрогобичанам, так і місту – руйнації автокранового заводу. Адже це – робочі місця, зарплати, відрахування в казну міста.


Отож, робота «закипіла». Як наслідок, Господарський суд Львівської області виніс рішення у справі ПАТ "Дрогобицький завод автомобільих кранів".

 

На засіданні 16 жовтня завдяки наполегливості активістів «Громадського руху «Народний контроль», їх кваліфікованості та відстоюванню інтересів трудового колективу автокранового заводу, Господарський суд Львівської області виніс рішення, яким оголосив процедуру санації, тобто фінансового оздоровлення з метою запобігання банкрутства підприємства.

 
Автокрановий завод – це унікальне підприємство, котре було засноване ще у 1965 році і діяло безперервно майже 50 років. Підприємство мало усі шанси працювати і забезпечуваті роботою тисячі дрогобичан, але хтось мав намір вирішити інакше, злочинно понехтувавши величезним потенціалом потужного заводу та думкою і перспективами тисяч працівників, спеціалістів вузького профілю.


Через халатність або злочину недбалість кількох осіб, які на сьогодні ховають свої обличчя за офшорними кіпрськими компаніями, щодо Дрогобицького автокранового заводу було порушено провадження у справі про банкрутство, тобто була висока ймовірність повної ліквідації підприємства. За таких обставин, кошти отримали б лише кредитори, чиї вимоги забезпечені заставою, а саме ПАТ «ВТБ Банк» (російський банк), ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку»(банк Олександра Януковича), ПАТ «Укргазпромбанк».

 

Але завдяки завзятості активістів «Громадського руху «Народний контроль», 16 жовтня Господарський суд Львівської області відповідною ухвалою  оголосив процедуру санації, тобто фінансового оздоровлення з метою запобігання банкрутства підприємства. Також суд зобов'язав арбітражного керуючого забезпечити мінімальний виробничий цикл та охорону заводу, щоб не допустити розкрадання, провести інвентаризацію всього майна, а також скласти план санації, в якому буде визначено першочерговість погашення боргів працівників заводу.


«Це – лише перший крок на шляху відновлення роботи автокранового заводу, – коментує правозахисник Андрій Ковч. – Адже якщо будуть замовлення, кількість працівників збільшиться і, відповідно, збільшаться розміри виплат заборгованостей по заробітній платі робочим».


Оскільки до сьогоднішнього дня підприємством керували власники офшорних фірм, то сьогодні – арбітражний керуючий, за яким пильним оком спостерігає суддя. Це надає відповідні гарантії, отримані від судових органів, про 100-відсотковий запуск роботи підприємства.Создан 23 окт 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
бесплатный счетчик