Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

У Львові відійшов у вічність відомий музикознавець Роман Стельмащук
У ніч на 19 листопада відійшов у вічність відомий львівський музикознавець засновник і керівник ансамблю давнього співу «A cappella Leopolis» Роман Стельмащук.

 

 Про це IA ZIK повідомили у прес-службі Львівської філармонії.

 

Наразі не відомо, коли точно завтра відбудеться похорон. У прес-службі зазначили, що керівництво допомагає з організацією прощання.

 

«Хай буде в мирі його душа. Він був одним із небагатьох з-поміж нас, хто випромінював чисте, абсолютно нічим не затьмарене світло», – прокоментував смерть Романа Стельмащука український поет, перекладач та літературознавець Остап Сливинський на своїй сторінці у Facebook.

 

Довідка ІА ZIK.


Роман Стельмащук народився 1965 р. Музикознавець, аранжувальник, педагог,

мистецький керівник Фестивалю Давньої Музики у Львові. Закінчив історико-теоретичний (1992 р., клас доц. Даґмари Дувірак) та композиторський (1993 р., клас проф. Мирослава Скорика) факультети Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка. Навчався в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського Національної академії наук України в Києві.

В 2003 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства. Автор аранжувань народної, класичної та поп-музики для камерних ансамблів та оркестрів, симфонічного оркестру, синтезатора. Доцент кафедри історії музики Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка.

Протягом 1990-х рр., працюючи консультантом Львівської організації НСКУ, брав активну участь в організації музичних фестивалів та інших мистецьких акцій у Львові. В 2003 р. заснував і очолив Фестиваль Давньої Музики у Львові, який, за участю виконавців з різних країн Європи, щороку відбувається у цьому місті.

 

ВІД ДРОГОБИЦЬКОГО ЗЕМЛЯЦТВА.

 

Дрогобич сумує з приводу переходу у вічність свого сина Романа.

Роман народився 2 липня 1965 року у м.Дрогобичі. Його батько Степан Ількович Стельмащук був педагогом, вченим, активним членом НТШ, композитором, диригентом і щиро відданим Україні громадянином, перейнятим плеканням у студентів національної свідомості, історичних знань, національної гідності. Вагомим є його внесок у розвиток української музичної культури. У Дрогобичі його знали як засновника і керівника легендарної чоловічої хорової капели «Бескид» Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка.

Роман Степанович гідно продовжував справи батька. Він був доцентом Львівської музичної академії ім. М.Лисенка, знаний у світі музикант, дослідник, збирач і видавець творів старовинної музики, засновник хору давньої музики «A capella Leopolis», яким керував спільно з дружиною Людмилою Капустіною.

Схиляємо в скорботі свої голови і кажемо: "Вічная пам'ять".

 
Создан 19 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик