Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

На Дрогобиччині попрощалися з ветераном національно-визвольних змагань Бенедиктом Грущаком
Учора, 18 листопада, с.Волоща Дрогобицького району провели в останню дорогу патріота, борця за волю України Бенедикта Грущака.


Бенедикт Грущак виріс у родині, де дітей виховували в християнському дусі, брав участь у житті “Просвіти”, був учасником визвольних змагань, зв’язківцем УПА, зазнав тортур німецької та московської тюрем. Заарештований гестапо. Згодом його мобілізували до Червоної армії. Важко поранений на передовій.

 

Після демобілізації пішов до УПА. Знову поранення і полон. Судовий вирок — страта, яку, взявши до уваги поранення на фронті, замінили на 25 років таборів. 1956 року Грущака звільнили як тяжкохворого.


Тривалий час працював директором Будинку культури у рідній Волощі. З початком періоду національного відродження Бенедикт Іванович самовіддано поринув у вир просвітницької роботи, очолював осередок «Просвіти», брав активну участь у громадському житті, часто виступав перед учнівською і студентською молоддю Дрогобиччини, наголошував, що жодної хвилини свого життя не сумнівався у правильності обраного шляху, не пошкодував зусиль для того, щоб своїм прикладом надихнути земляків на відновлення історичної справедливості. І якою б не була гірка його доля політв’язня, він не скорився, вижив, загартував свій дух і волю до життя.


Перу Бенедикта Хрущака належать натхненні поетичні збірки та книги спогадів про національно-визвольні змагання, про тих, з ким звела його доля у радянських тюрмах і таборах – Йосипа Сліпого, Василя Барвінського та Бориса Кудрика.Создан 19 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик