Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Новий проект Михайла Задорожного
Дорога Дрогобич-Комарно таки дочекається ремонту

 

Наприкінці року триває процес формування бюджетів різних рівнів на 2016 рік. Зокрема, у Львівській облраді визначають перелік доріг, об’єктів соціально-культурного розвитку, ремонт і будівництво яких фінансуватимуть наступного року. Про те, на що може розраховувати Дрогобиччина, ми запитали у депутата облради, члена постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земвідносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Михайла ЗАДОРОЖНОГО.


- Нещодавно відбулося засідання нашої комісії. До її складу увійшли чимало нових депутатів, які мають власне бачення щодо порядку розподілу коштів з бюджету Львівщини на ремонт доріг. За одним із проектів пропонується скеровувати кошти лише на дороги державного та на автошляхи місцевого значення, що сполучають райони. Тобто, на ремонт комунальних доріг гроші в обласному бюджеті передбачати не планують.


Я висловився категорично проти цього проекту, адже тоді Дрогобич, Трускавець, Борислав не зможуть розраховувати на обласні кошти. Тому наполягав, щоб принаймні 20% грошей залишити на комунальні автошляхи. На цій позиції і стоятиму. Хоч бачення обласного керівництва полягає у фінансуванні насамперед шляхів міжнародного значення і доріг рекреаційної зони Львівщини.


- Які дороги району можуть очікувати на ремонт у 2016 році?

- У 2014-15 роках я зробив усе можливе, щоби максимально відремонтувати дорогу Дрогобич-Довголука (через Доброгостів та Уличне). Там зараз завершуються роботи. Наступного року маємо її ввести в експлуатацію. Також планую у 2016 році залучити кошти для відновлення доріг до Ріпчич і до Летні. А ще я вирішив взятися за новий проект, не менш важливий для району, – довгоочікуваний ремонт дороги Дрогобич-Комарно (через Волощу).


- Чому саме ця дорога, вона ж не проходить через Ваш виборчий округ?

- Так, але вона має дуже важливе значення для нашого краю. Ця дорога сполучає Дрогобиччину з Городоцьким районом і Львовом. Нею користуються мешканці 11 сіл (це майже 20 тис осіб). А ще вона веде до трьох вагомих центрів духовності та історії, куди приїздять багато гостей. Це: село Грушів, де була з’ява Божої Матері, село Дорожів – батьківщина генерала УПА Дмитра Грицая і село Воля Якубова, звідки походить полковник армії УНР Андрій Мельник.


Саме тому ремонт цієї дороги буде для мене пріоритетним. Хоч добре розумію, що вона перебуває у дуже занедбаному стані і ремонт, очевидно, розтягнеться на 2-3 роки.


- Як до цієї ініціативи поставилася громадськість, влада?

- На урочистостях з нагоди 125-річчя Андрія Мельника у Волі Якубовій я спілкувався з головою облдержадміністрації Олегом Синюткою і він підтримав мою ініціативу.


У середу я зустрічався з владою і громадами сіл Волоща, Грушів, і Дорожів. У п’ятницю відвідаю Ролів, Добрівляни, Рихтичі. Прагну почути думку і заручитися підтримкою людей, щоби у випадку труднощів чи перешкод у реалізації проекту активісти були готові поїхати до Львова на акції протесту, як це робили представники Уличного. Тамтешня громада ще й дієво контролювала хід і якість дорожніх робіт, тому автошлях через їхнє село відремонтували якісніше, ніж через Доброгостів, де громада була менш активною.

Тішуся, що у селах, які вже відвідав, почув беззаперечну підтримку влади і мешканців. А в четвер я виступав на сесії районної ради, де також залучився розумінням і підтримкою голів РДА і райради, депутатського корпусу. Усім дуже вдячний, адже це має бути наш спільний проект.

Ярослав ГРИЦИКСоздан 18 дек 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик