Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

 

Весняні паводки є небезпечними

Застерігає санепідемстанція          

Кожного року початок весни супроводжується ризиком настання повені та паводків. Надзвичайною може стати ситуація внаслідок сніготанення, випадіння дощів.

До явищ стихійного лиха, які можливі на території України відносяться  повені  паводки, підтоплення, катастрофічне затоплення  та інші явища природи, що виникають як правило раптово. Під час повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Дотримання простих зазначених правил гігієни сприятиме захисту від них.


ВОДА. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання. За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць що внаслідок повені у ці джерела водопостання могли потрапити зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби-збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусного гепатиту і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового. Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користувати тільки добре прокип`ячену воду.


ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ. Споживати варто лише продукти гарантованої якості. Продукти харчування не купуйте на стихійних ринках або з рук у приватних осіб, невідомого походження!

Їжа повинна проходити обов”язкову термічну обробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою). Овочі та фрукти ретельно мийте кип`яченою водою ( бажаю щіткою та господарським милом), потім   обдайте окропом. З приходом весни підвищився ризик швидко псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу. Перед їдою ретельно мийте руки з милом, також їх можна протирати зволоженими дезінфікуючими серветками.


КОМАХИ ТА ГРИЗУНИ.Комахи та гризуни можуть бути переносниками і носіями збудників інфекційних хвороб. Звертайтеся до відповідних закладів з проханням про їх знищення, а також проведення дезінфекції на підтоплених територіях.

 

 ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ. З метою попередження розповсюдження інфекційних захворювань і ліквідації осередку, який виникнув, проводиться комплекс ізоляційних обмежувальних заходів, що називається карантином або обсервацією, які передбачають виконання визначених правил.  Без крайньої необхідності не виходіть з дому, уникайте місць великого скупчення людей. Два рази на добу вимірюйте температуру собі і членам сім’ї. Якщо вона підвищилася, і почуваєте себе погано, вам необхідно ізолювати себе від оточуючих в окремій кімнаті або відгородіться ширмою.  У разі виявлення перших ознак кишкової інфекції необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Самолікування небезпечне для здоров'я! При догляді за хворою людиною надівайте халат, косинку і ватяно - марлеву пов’язку. Виділіть хворому окреме ліжко, рушник, регулярно його періть, посуд мийте.Особам, які спілкуються з хворим, суворо забороняється виходити на роботу, відвідувати інші квартири (будинки). Після госпіталізації хворого зробіть в квартирі дезинфекцію: постіль і посуд треба прокип’ятити на протязі 15 хвилин в 2 % розчині соди, після чого посуд вимийте гарячою водою, а постіль пропрасувати праскою, кімнату та інші приміщення почистити, вимити і провітрити. Знайте, що простими і надійними методами дезинфекції є кип’ятіння і прасування гарячою праскою.

 

 Дотримуючись правил особистої гігієни, ви попередите виникнення захворювання гострими кишковими інфекціями. Та, у разі виникнення захворювання, не займайтесь самолікуванням.


У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звертайтесь до найближчої лікувальної установи для надання своєчасної медичної допомоги!

 

          Ігор Майкут,  начальник  Дрогобицького міжміського управління Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області.                                                                         Создан 24 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
бесплатный счетчик