Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

На Дрогобиччині вимагають, щоб підприємства з видобутку газу брали участь у розвитку громади
 

У Дрогобицькому районі люди вимагають, щоб підприємства з видобутку і транспортування газу брали участь  у розвитку громади, на території якої видобувають голубе паливо, заявивши про наміри вдатися до блокування доріг, що  ведуть до свердловин, - передає власкор IA ZIK.


Це питання депутати Летнянської сільської ради порушили на своїй черговій сесії.

 

Як зазначалось у доповіді заступника сільського голови, на території сільради є до 100 сверловин, під якими зайнято 70% земель. МАЗи і КРАЗи газовиків  розбивають сільські дороги. Відбувається отруєння екології. Під час ремонтів свердловин їх продувають і люди змушені дихати забрудненим повітрям, що призводить до захворювань.  Від мастил, які потрапляють в річки, пропала риба.


«Люди неначе сидять на пороховій бочці і за це не отримують гідної компенсації, - наголосив промовець. - Газові структури щомісяця сплачують у бюджет селі лише 3,5 тис.грн. Сільська рада дотаційна. Обіцяна школа, будівництво якої розпочато 25 років тому, досі не здана в експлуатацію».

«За минулі 15 років ні підприємства  газовидобування, ні газотранспортування не брали участі в розвитку села, а якщо й брали, то дуже мізерну», - резюмував доповідач.


Лунали пропозиції вдатися до протестних акцій, зокрема, до перекрити дороги до свердловин, щоб в такий спосіб привернути увагу керівництва газопромислового управління і транспортерів газу до проблем села.  Запрошені на сесію керівник Опарського виробничого управління підземного зберігання газу філії "Управління магістральних газопроводів Львівтрансгаз"  Ігор Біляк і заступник керівника газопромислового управління «Львівгазвидобування» Віталій Супрун попросили депутатів не вдаватися до деструктивних дій, а вирішувати проблему у правовому руслі.  Їх підтримав депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний і запропонував селянам юридичну підтримку в підготовці рішення сільської ради, яке б послужило підставою для збільшення розміру податку за землю у кілька разів і сприяло б додатковим надходженням до сільської скарбниці. Було висловлено думку щодо укладення рамкових угод структурами газовидобування і газотранспортування з сільською радою,  що могло б сприяти вкладенням у розвиток села, підвищенню якості життя людей. У зв’язку з цим вирішено сформувати повноважну делегацію села, яка поїде до Львова на перемовини з керівництвом газопромислового управління «Львівгазвидобування» і філії "Управління магістральних газопроводів Львівтрансгаз" з питання підготовки і підписання рамкових угод.

 

Сільські депутати підтримали ці пропозиції і прийняли рішення про призупинення  розгляду питання  до отримання результатів зустрічей делегації села у газових  структурах обласного центру.  З врахуванням цього і визначатимуться щодо доцільності протестних акцій.Создан 28 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик