Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

 

Небезпека та наслідки тютюнопаління

Радить спеціаліст 

Хоча боротьба з курінням на державному рівні у багатьох країнах призвела до зменшення курців, але кількість курців серед молоді та серед жінок продовжує збільшуватись. Разом з цим підвищується ризик виникнення хвороби не тільки у самих курців, але й в майбутнього покоління.

Тютюнопаління- набута шкідлива звичка вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найважливіший  компонент тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання  якого призводить до тютюнової залежності. Основним  мотивом почати курити найчастіше буває: наслідування  батьків,  цікавість,  вплив кіно і телебачення, бажання не відставати від однолітків, страх бути немодним і не сучасним.
Вплив куріння на організм
 
Після тютюнопаління у людини виникає кашель, погіршується пам'ять, підвищується тиск, утруднюється робота серця, волосся втрачає блиск і еластичність, шкіра передчасно старіє, з'являються зморшки.  Нігті починають ламатися, очі втрачають блиск і білки червоніють, зуби жовтіють, з'являється неприємний запах із рота, виникають хвороби зубів, ясен. Масове розповсюдження куріння є однією з головних причин серцево-судинних захворювань. Доведено, що у курців на відміну від некурящих людей в 2-3 рази частіше розвивається інфаркт та передінфарктний стан, стенокардія та інші захворювання серця, хронічний бронхіт, емфізема  легень, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба, нарешті рак легень. Більше 80 % хворих, страждають хронічним захворюванням шлунку та дванадцятипалої кишки. Доведено, що куріння негативно впливає і на процес лікування виразки.
 
Куріння завдає великої шкоди всім, але особливо молодому поколінню, організм якого - в процесі статевого дозрівання, тому куріння може негативно вплинути на їх потомство. 

Тютюнопаління є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов'язане майбутнє всього людства.

Мар’яна  Сисун, 
лікар із загальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Дрогобицького міжміського відділу лабораторних досліджень ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України”.

 

 Создан 13 мая 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
бесплатный счетчик