Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

 

Безпечний відпочинок на воді: що нам необхідно знати?

Радить спеціаліст 

 Найбільш корисний відпочинок влітку — це відпочинок на воді. Щоб він приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей і обов’язково провести з ним профілактичну бесіду.
Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини.
 Основними умовами безпеки є:
 вміння плавати (батьки або інструктори по плаваню повині провести навчання),   суворе   дотримання   правил   поведінки   під   час   купання   і   катання   на плавзасобах,   постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих, правильний вибір та обладнання місць купання.
 Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з правилами і не допускати до водойм малюка або й самому не плавати   в разі:
• підвищеної температури тіла!
• на шкірних покривах дитини ,дорослого  спостерігається алергічна висипка, гнійничкові висипи, захворювання, відкриті рани (в даному випадку купання може спровокувати проникнення інфекції в організм)!
• коли ви добре  поїли (після трапези повинно пройти мінімум  півгодини)!
Дітей слід попередити, що:
купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей, де немає облаштованих пляжів та рятувальників, заборонено;
наближатися близько до води і заходити до неї можна тільки під наглядом дорослих;
в тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;
запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не потрібно;
слід бути обережним у воді і не плавати на глибині понад росту дитини;
стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень - пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів - які не призначені для цього, у малознайомих місцях пірнати також суворо забороняється, так як це може привести до травм.
використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання;
підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг;
плавати на плавзасобах на пляжах та інших місцях, які відведені для купання;
подавати помилкові сигнали небезпеки;
вживати спиртні напої під час купання;
забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.
Отже, якщо ти будеш уважними та обережними і дотримуватимешся вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе тобі лише радість та задоволення.

Мар'яна Сисун, 
лікар з загальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Дрогобицького міжміського відділу лабораторних досліджень ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України”.


Создан 13 июн 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
бесплатный счетчик