Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

 

Педикульоз: пік виявлення – вересень

Консультує санепідслужба                                                

         Закінчилося літо, діти сіли за шкільні парти, побільшали групи дітей в дитячих навчальних закладах. Зріс контакт в дитячих та підліткових колективах. Переважно діти заражаються педикульозом тоді, коли вони притуляються один до одного головами. Крім того, передача комах відбувається через подушки, ковдри, гребінці, щітки для волосся або м`які іграшки. Коли діти міняються шапками або куртками чи просто вішають їх поруч в дитячому садку чи школі, воші легко переходять від одного господаря до іншого.


    Якщо ви вирішили підстригти малюка у перукарні, не поспішайте садовити його у крісло; спочатку придивіться, чи обробляють тут інструменти для стрижки волосся після того, як зробили зачіску попередньому відвідувачу. У громадських місцях, транспорті та просто на вулиці намагайтеся триматися подалі від неохайних людей. Якщо ви придбали річ, яка вже була у використанні, перед тим як її надягти, продезинфікуйте, а потім ще й ретельно виперіть.

“Що ж треба робити, якщо виявили педикульоз?

 
     Перш за все, кожні 7-10 днів ретельно оглядайте волосся на наявність педикульозу. В разі його виявлення, треба провести відповідну обробку голови, тобто дезінсекцію. Для цього зараз є широкий асортимент препаратів з інструкціями по застосуванню.

Треба пам'ятати, що, проводячи боротьбу з педикульозом, здійснюється профілактика висипного тифу.


     Який зв'язок між вошами і висипним тифом, запитаєте Ви?
Як відомо, щоб виникло інфекційне захворювання, необхідна взаємодія трьох складових: джерела інфекції, факторів її передачі та сприятливого організму. На превеликий жаль, усі ці чинники сьогодні спостерігаються в нашому суспільстві.

 
     Джерело інфекції - це люди, які колись давно перехворіли на висипний тиф, а зараз періодично хворіють на його рецидивну форму - хворобу Бриля. Тому вони містять у своїй крові збудник висипного тифу - рикетсії Провачека. Воші живляться кров'ю і саме під час укусів можуть передавати збудників захворювання здоровим людям. Як свідчать дані Львівського науково-дослідного інституту епідеміології, 96% дітей не мають імунітету до висипного тифу. Все це створює реальну загрозу виникнення та розповсюдження висипного тифу на Україні.

 
     

      Отже, проводячи боротьбу з педикульозом, ми проводимо профілактику виникнення висипного тифу.


        З року в рік після кожних канікул мед. службою виявляється педикульоз серед учнів шкіл. Будьмо відповідальними за здоров’я своєї сім’ї, дітей, ретельно і повсякчас, особливо після канікул, оглядаймо їх, тому що якщо не ми, то оточуючі можуть підхопити паразитів і поділитися ними, не бажаючи цього. При необхідності користуйтесь нашими порадами.

 

 

 

     Тетяна Грицик,

 

     фахівець дезінфектологічного відділення                              Дрогобицького міжміського відділу лабораторних досліджень

ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України»Создан 22 сен 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
бесплатный счетчик