Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

 

У Дрогобичі, Трускавці і Стебнику зростає захворюваність дітей на грип та ГРВІ

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ за 5-й тиждень 2017 року. За підсумками моніторингу впродовж 5 тижня 2017 року в області захворіло 10 152 осіб (на 774 випадки менше порівняно з попереднім тижнем). Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 53,9% (захворіло дітей до 17років - 5 480 осіб).


По м.Дрогобич, Стебник  за 5-ий тиждень захворіло 288 осіб, із них діти складають  70,8% (204 дітей).


Найвища захворюваність відмічається у віковій групі 5-14 років - захворіло 124 дитини, інтенсивний показник 1401,3.  Дана захворюваність вище захворюванності минулого тижня на 70%, в інших вікових групах дітей захворюваність на рівні минулого тижня.


По м.Трускавець за 5-ий тиждень захворіло 107 осіб, із них діти складають 60,7% (65 дітей). Найвища захворюваність відмічається у віковій групі 0-4 роки - захворіло 29 дітей,інтенсивний показник - 2832,0, і нижче показників захворюванності минулого тижня в даній віковій групі на 23,7%, але зростає захворюваність у віковій групі 15-17 років більш  ніж 2 рази.


   З початку цьогорічного епідсезону вірусологічною лабораторією  ДУ  «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України»  досліджено 165 зразків матеріалу від хворих  із підозрою  на грип  та ГРВІ,  у 46 осіб (27,9%)  визначено віруси грипу типу А,  в  т.ч. 34 А (H3). Також в носоглоткових змивах, змивах з носа та зіву виявлено  риновіруси,   віруси парагрипу І та ІІІ типу,  аденовіруси, коронавіруси. Зареєстровано 8 лабораторно підтверджених випадків  грипу  А у  зразках секційного матеріалу від померлих з підозрою  на грип та  ГРВІ.


   Враховуючи нестійкі погодні умови у даний період, деяке зростання захворюваності серед дітей  шкільного віку, аналіз стану захворювань на грип та ГРВІ в останні роки, можна передбачити другу хвилю їх зростання у другій половині лютого.


   З метою попередження небажаних ускладнень, пов`язаних з захворюваннями на грип і ГРВІ слід дотримуватись наступних рекомендацій.


    Основні  правила  профілактики  грипу:

 1.Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.


2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.


3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання  ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.


4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї  для рук на спиртовій основі.


5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів торкаючись ними обличчя ви збільшуються  шанси потрапити в організм.


6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.


7. При перших проявах застуди  одразу ж ізолюйте себе, чи того, хто захворів від оточуючих. Викличте лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування.

 

   Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація! 

 


 

Дрогобицький міжміський відділ ДУ  «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».Создан 08 фев 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
бесплатный счетчик