Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

На Дрогобиччині відзначили 110-ті роковини генерал-хорунжого УПА Дмитра Грицая-Перебийноса
 

Учора, 2 квітня, у с. Верхній Дорожів Дрогобицького району на Львівщині відбулися урочистості з нагоди 110-их роковин від дня народження начальника головного штабу УПА генерал-хорунжого Дмитра Грицая-Перебийноса.


У межах заходів представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника видатному військовому. Опісля священики відслужили чин панахиди, також відбулось урочисте віче.


До присутніх звернувся перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, який подякував жителям Дрогобиччини за те, що вони шанують та зберігають пам’ять про свого видатного земляка.


Депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний закликав любити Україну так, як любив її Дмитро Грицай, який поклав на вівтар української незалежності своє життя, виконавши головну вимогу Декалогу українського націоналіста «Здобудеш українську державу, або згинеш в боротьбі за неї».


Ім’я Дмитра Грицая стоїть в одному ряду з видатними постатями національно-визвольної боротьби Степаном Бандерою, Андрієм Мельником, Ярославом Стецьком, Романом Шухевичем.


«Їх жертва не була марною, - зазначив депутат. – За прикладом наших національних героїв нинішнє покоління відчайдушно зі зброєю в руках боронить територіальну цілісність і незалежність України на її східних теренах».


М.Задорожний відзначив, що Львівська обласна державна адміністрації, зокрема її голова Олег Синютка останнім часом приділяють увагу розвиткові інфраструктури населених пунктів Дрогобиччини, які дали Україні державників, запропонував розробити туристичний маршрут, який би покликав усіх охочих на прикладі Дрогобиччини глибше пізнати історію українського народу - побувати у місці з’явлення 30 років тому Пречистої Діви Марії у с.Грушеві, на батьківщині наших великих краян Івана Франка в с.Нагуєвичі, Андрія Мельника у с.Воля Якубова, Дмитра Грицая в с.Верхній Дорожів, Івана Боберського в с.Доброгостів.


В урочистому віче взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Шутко, голова районної ради Михайло Сікора, депутат обласної ради Михайло Задорожний, почесна громадянка Дрогобича, опікунка сестер Степана Бандери Анна-Володимира Рудник, учасники національно-визвольної боротьби, учасники АТО, школярі - члени сокільських організацій, учасники художньої самодіяльності Дрогобиччини, духовий оркестр військової частини А 1108, мешканці села.


 Довідка. 

Дмитро Грицай (псевдо "Перебийніс", "Дуб", "Олег", "Сірко") – генерал-хорунжий УПА, з січня 1944 року начальник Головного Штабу УПА. Народився в селі Верхній Дорожів Дрогобицького району Львівської області. Двічі був ув'язнений у концтаборі. У 1940-41 роках входив до Революційного Проводу ОУН. У 1941-43 роках брав активну участь у партизанській боротьбі проти гітлерівців. Дмитро Грицай був захоплений в полон і страчений після тортур у празькій тюрмі. Посмертно нагороджений Золотим Хрестом Бойової Заслуги УПА. 

 

 Создан 03 апр 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик