Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

У Дрогобичі урочисто відкрили сквер і пам’ятний знак Героям Небесної сотні
У неділю, 4 червня, у Дрогобичі по вулиці Пилипа Орлика відбулася церемонія відкриття cкверу та пам’ятного знаку Героїв Небесної cотні, - інформує прес-служба міськвиконкому.


Участь у церемонії взяли сім’ї та родичі загиблих Героїв, воїни АТО, волонтери, учасники Революції гідності, представники місцевого та районного керівництва, депутати міської, районної та обласної рад, громадськість та гості міста.


Безсмертні душі вбитих та закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть у народній пам’яті, бо Герої не вмирають, — наголосила ведуча заходу Уляна Воят.


Право відкрити символічний пам’ятний знак Героїв Небесної cотні — поєднання трьох лебедів, яких на льоту вражає снайперська куля — надали міському голові Дрогобича Тарасові Кучмі, отцю-капелану Тарасові Коцюбі, учасникам АТО Русланові Щербі та Олегові Кіндратіву.


Опісля, за участю численного представництва духовенства відбулася панахида за душами невинноубієнних і постраждалих на Майдані та у зоні АТО.


Освятив пам’ятний знак єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ преосвященний владика Григорій. Звертаючись до присутніх, владика заявив, що увіковічення пам’яті Героїв є виявом нашої поваги до великого подвигу і жертви, покладеної до вівтаря свободи.


«Герої Небесної Сотні, повставши, зуміли змінити той напрямок в історії, який вів до загибелі України. Нам хотіли нав’язати Україну без Бога, без християнських коренів. Перебуваючи у скорботі через смерть Блаженнішого Любомира Гузара, згадаймо слова, які промовив він до народу, перебуваючи на Майдані: «Не бійтеся бути новими людьми і не бійтеся бути щирими українцями!», — зазначив владика Григорій Комар.


Відтак, до родичів загиблих, військових, громади і гостей міста звернувся Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, зазначивши, що люди, які загинули є справжніми Героями, бо відстоювали незалежність та демократію в нашій країні.


«Сьогодні ми відкриваємо сквер пам’яті загиблих на Майдані та всім, хто віддав своє життя в ході проведення АТО. Ми повинні пам’ятати їх і розуміти, що наші Герої йшли на Майдан, щоб  підростаюче покоління жило у вільній демократичній державі, тому вони є серед нас і спостерігають з небес за кожним нашим кроком. Переоцінити подвиг людей, які загинули за наш з вами спокій — неможливо», — наголосив Тарас Кучма.


Також міський очільник у своїй промові відзначив людей, які доклали чимало зусиль до облаштування скверу та спорудження пам’ятного знаку. Слова щирої подяки прозвучали на адресу Михайла Петруняка, Мар’яна Комара, Ігоря Петранича, Юрія Кондратюка, Василя Дмитраша, Анатолія Сембратовича,  Василя Танчука, студентів біологічного факультету державного педагогічного університету ім. І. Франка та заступника декана біологічного факультету Тараса Скробача. Тарас Кучма подякував мешканцям прилеглого будинку №1 вул. П. Орлика, які гідно відстояли територію для спорудження скверу на противагу ідеї забудувати це місце МАФами та створити ще один ринок.


Промови виголосили голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко, голова районної ради Михайло Сікора, Дрогобицький міський голова Андрій Кульчинський, депутат Львівської обласної ради Руслан Кошулинський, учасник АТО Руслан Щерба, родичі загиблих героїв.


Про загиблого Героя з Дрогобиччини Богдана Вайду розповіла присутнім його сестра Марія. Розповідаючи про тягу Героя Богдана до українського ще з малечку, пані Марія наголосила, що її брат невипадковою став жертвою трагічних подій на Майдані.


« Я щиро дякую і низький уклін всім, хто ініціював зведення цього пам’ятного знаку — цієї святої території», — подякував у виступі батько загиблого Героя Григорій Жаловага.


У церемонії покладання квітів та лампадок до пам’ятного знаку, стендів із світлинами Героїв Небесної сотні серед родичів загиблих, воїнів, волонтерів, громади міста, гостей, посадовців, взяли участь міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заступники міського голови Ігор Герман та Василь Качмар, секретар міської ради Олег Хрущ, депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний та ін.


Завершився захід патріотичними піснями у виконанні барда Лілії Кобільник, юних вокалістів Мар’яни Коцеміри та Олександра Шутова.


Нагадаємо, ідея облаштувати у Дрогобичі сквер Героїв Небесної Сотні зародилася одразу після трагічних подій на Майдані у 2014 році. Однак реалізувати її та довести справу до кінця вдалося лише цього року.


Нагадаємо, ще у 2014 році після трагічних подій на Майдані у Дрогобичі заклали сквер Героїв Небесної Сотні. Проте після його закладення роботи припинилися. Відновити їх вдалося лише у 2016 році, коли міським головою став активний майданівець і атовець Тарас Кучма, який вважав справою особистої честі та гідності облаштувати і відкрити у сквер пам’яті новітніх Героїв. Міським очільником спільно з родинами загиблих було прийнято рішення довести справу до кінця та гідно вшанувати пам'ять Героїв. Відтак, було засновано спецфонд та розпочато збірку коштів для облаштування скверу. Впродовж трьох років охочим вшанувати пам'ять загиблих у Дрогобичі довелося подолати чимало труднощів, вистояти в боротьбі з охочими на цій території облаштувати МАФи, побороти вандалізм і крадіжки насаджень та інше.


Одним із активних учасників, який долучився до створення скверу Небесної Сотні,  був Василь Ісик - батько загиблого учасника АТО Івана Ісика.


«Основним в цій проробленій роботі є не те, що цей пам’ятний знак встановлено, а те, щоб ми не забували про невинно убієнних синів української нації, убієнних так званим нашим рідним старшим братом, який все життя під покровом любові та допомоги винищує українську націю з кореня, починаючи з наймолодших — юнаків», — зазначив Василь Ісик.Создан 05 июн 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик