Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Українського історика Володимира Косика поховають у Львові на Личаківському цвинтарі
 

Завтра, 27 червня, о 12:00 в гарнізонному храмі св.Апостолів Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11) відбудеться церемонія прощання з відомим українським істориком Володимиром Косиком.

 

Про це повідомив кореспондент IA ZIK з посиланням на голову Дрогобицької філії Товариства «Україна – Світ» Михайла Ваврина.

 

За словами М. Ваврина, у похороні візьме участь делегація Дрогобиччини, сином якої був Володимир Косик.

 

Піша хода від гарнізонного храму пройде вулицями старовинного міста до Личаківського цвинтаря, де тіло видатного краянина.

 

Нагадаємо, 12 червня, у Франції на 93 році життя відійшов у вічність український історик, професор, доктор історичних наук, фахівець з історії французько-українських відносин, історії УНР та історії українського періоду Другої світової війни Володимир Косик (псевдонім Борис Марченко).

 

Володимир Косик народився 26 листопада 1924 р. в селі Вацевичі (нині Залужани) Дрогобицького району на Львівщині в бідній селянській родині. Середню освіту здобув у Дрогобичі. Під час Другої світової війни був учасником підпілля ОУН. Під кінець війни був вивезений на примусові роботи до Німеччини. З 1948 року жив у Франції. Працював на фабриці, у вільний час займався науковою діяльністю. Навчався в Українському вільному університеті (УВУ) в Мюнхені, у Сорбонні та в Інституті історії сучасних міжнародних взаємин. У Сорбонні отримав докторський диплом Українського вільного університету.

 

Був засновником і редактором франкомовного журналу «Європейський Схід» (фр. L’Est européen). Брав активну участь у громадському житті української діаспори Франції. У 1961 році його обрали головою «Об’єднання українців у Франції», був почесним головою громадської організації «Центр досліджень визвольного руху» (Україна).

 

У 1960-1980-их роках читав лекції з історії України в Українському вільному університеті в Мюнхені, а також у Національному інституті східних мов і цивілізацій університету Париж-3.

 

З 1992 року часто відвідував Україну, читав спецкурси з історії України в багатьох університетах України, в тому числі, у Дрогобичі. З 2000 року – професор Львівського національного університету ім. Івана Франка.

 

Нагороджений Орденом мистецтв, письменства і гуманітарних наук від уряду Французької Республіки за публікації французькою мовою про Україну, Золотою медаллю Українського вільного університету, українським орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

 

Український історик Володимир Косик – один з найкращих фахівців історії УНР, історії України періоду Другої світової війни, автор численних наукових праць, майже 10 років вивчав архіви німецького гестапо. Він прожив складне, але надзвичайно цікаве життя, яке закінчив далеко від рідної України, яку безмежно любив і працював заради неї. 

 Создан 26 июн 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик