Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

 

Укуси собак - серйозна проблема, яка потребує негайних дій

Радить санепідслужба   Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям шляхом покусів, пошкрябин чи ослинення.

 

   Хворіють на сказ всі теплокровні тварини. Найбільшу небезпеку представляють лисиці, коти, собаки, вовки, які хворіють, як в буйній так і паралітичній формі, а також в розповсюдженні вірусу сказу приймають участь кровососні та гризуни. Віруси летючих мишей також можуть викликати в людини смертельне захворювання.


   Незвичайна чи агресивна поведінка тварин, як домашніх, так і хижих, майже завжди ознака хвороби.


 В місті надзвичайно велика кількість безпритульних тварин, що перебувають в дворах будинків, на території дитячих закладів, шкіл, біля магазинів, на автозаправних станціях. Викликає стурбованість відсутність настороженості у громадян, особливо дітей, при поводженні з ними. Часто можна бачити, що діти годують та граються з безпритульними тваринами, дорослі також намагаються надавати їм допомогу, лікують хворих тварин, годують їх, при цьому отримують покуси, що в окремих випадках можуть коштувати їм життя.


  Насторожує той факт, що зростає кількість покусів, особливо невідомими тваринами. У цьому році у м.м. Дрогобич,Стебник зареєстровано 61 покус проти 59 у 2016 р,  із них невідомими тваринами - 24. А у м.Трускавці - 19 покусів, із них невідомими тваринами - 7, що також викликає насторогу.


  Випадки захворювань людей на сказ можливі при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою осіб, що постраждали  від укусів тварин.


  Пам’ятайте, що  якщо запобігти покусів тваринами,  тим самим Ви попередити захворювання, що передаються  ними.

 

 

             І.Майкут, 

  завідувач   Дрогобицького міжміського відділу ДУ      "Львівський обласний лабораторний центр" МОЗ України.

 

                                     

 

 Создан 11 июл 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
бесплатный счетчик