Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Учителька з Луганщини в Дрогобичі отримала наснагу до творчості, до впровадження у своїй роботі набутих знань
У Дрогобичі в спеціалізованій школі I – III ст. №2  в межах проекту «Змінимо країну разом» з 19 по 29 жовтня перебувала вчителька початкових класів Сєвєродонецької загальноосвітньої середньої школи I – III ст. №18 Ганна Білоус. Своїми враженнями від побаченого і почутого протягом 10 днів гостя поділилася під час підсумкової зустрічі у 4-Б класі, де класоводом Тетяна Гоцій, і відповіла на запитання учительки і дітей.


З якими емоціями  ви залишаєте Дрогобич?


У мене немає негативних вражень. Найбільше вразила гостинність, сердечність, теплота, з якою мене зустріли. Відчуття великого серця.


Яке враження справив на вас західний регіон України?


Найбільше сподобалося те, як бережуть культурну спадщину нашої держави. Тут панує патріотичний дух. Діти змалку зацікавлені у вивченні історичного минулого та подій сучасності.


Чи близько від вашого дому війна?

 

 Лінія фронту проходить за 30 км від мого дому. У місті загалом панує спокій. Буває, чуємо вибухи снарядів. Зараз вже стало тихіше, ніж у попередні роки. Хочеться вірити, що все буде добре. Ми мріємо про те, щоб настав мир у нашій Україні. Кажуть, що війна зупиниться тоді, коли вона зупиниться у наших головах.


Розкажіть про школу, у якій ви працюєте.


У нашому місті та поблизу Сєвєродонецька налічується близько 20 шкіл. Наша школа №18 незабаром святкуватиме 30-річчя. У  ній навчається 724 учні. Це дуже світла, нова школа. Тут панує позитивний настрій. У нас багато переможців олімпіад, міських та обласних конкурсів. Наша і ваша школи дуже схожі.


Чи сподобалася вам наша школа? Чим саме?


Мені дуже сподобалася ваша школа. Тут я відчуваю доброзичливе ставлення, дружелюбність та гостинність. Це дуже прогресивна школа, у якій навчаються творчі, розвинені особистості. Мені подобається те зацікавлення, яке ви виявляєте до гостей.


Яким ви уявляли наше місто напередодні поїздки?


Я не уявляла собі вашого міста. Але всі мої сподівання надмірно виправдалися. Я відкрила для себе старовинне місто з багатою історією, архітектурою та культурною спадщиною. Найбільше вразила екскурсія вечірнім Дрогобичем, під час якої отримала цікаву інформацію про місцевий колорит, традиції та історію краю. Мене переповнювали позитивні емоції під час прогулянки старовинними вуличками міста. Я дуже рада, що потрапила саме у Дрогобич, адже закохалася у це місто. Якщо б я залишилася, як і мої колеги, у Львові, то не  відкрила б для себе Дрогобич.


Які екскурсії ви відвідали, гостюючи у нас? Що найбільше вразило?


Я дуже вдячна адміністрації та педагогічному колективові вашої школи за ті екскурсії, які мені влаштовували з метою ознайомлення із західним регіоном України. Я відвідала старовинний Львів. Це моя друга поїздка у місто. Вперше я побувала тут під час навчання в коледжі. А  цього разу знаходила для себе нові місця, по-новому відкриваючи для себе Львів. Мені сподобався Трускавець – лікувальна оздоровниця нашої країни. З цікавістю відвідала музей М. Біласа, помандрувала мальовничими околицями прикарпатського краю. У Східниці скуштувала цілющої води, насолоджувалася красою гірських масивів. Багато позитивних емоцій викликала поїздка у місто Мукачево. Разом з учнями вивчали історію старовинного замку Паланок. Закарпаття причарувало своєю самобутньою красою та колоритністю. Особливе враження на мене справила поїздка в село Нагуєвичі – батьківщину Івана Франка. Для себе відкрила по-новому цю особистість, адже отримала багато цікавої інформації про життя та творчість І. Франка. Вражаючим для мене було відвідання батьківської садиби поета, музею та галявини казок. Мандруючи стежкою Івана Франка, перейнялася тим історичним духом, який панував у період життя поета. Щиро вдячна усім, хто сприяв організації та проведенню цікавих та дуже пізнавальних екскурсій.


Що дала вам поїздка  у наше місто?


Це, перш за все, набуття нового досвіду, розширення кола знайомств, відвідування уроків в рамках пілотного проекту НУШ, спілкування з дітьми молодшого шкільного віку, набуття нових професійних навичок у викладанні предметів у початковій школі, встановлення контактів та налагодження співпраці з учителями школи, знайомство з культурною спадщиною західного регіону України. Можу з впевненістю сказати, що під час поїздки отримала наснагу до творчості, до впровадження у своїй роботі набутих знань.


Що використаєте у своїй педагогічній діяльності?


Мені сподобалися ранкові зустрічі, які проводять ваші вчителі перед початком уроків. Така робота призводить до згуртування дитячого колективу. Я намагатимуся більше уваги приділяти вивченню культурної спадщини рідного краю. Важливим вважаю запровадження принципів навчання НУШ, впровадження у педагогічну діяльність нових методів та прийомів роботи.


Які ви помітили відмінності у роботі педагогічних колективів?


У вас є більше довіри до вчителя, бо вчитель – це творча особистість. Є більше розуміння того, що втручання у шкільний процес тільки шкодить. Вчитель повинен мати більше свободи від стереотипів у навчанні, менше правил, яких треба  дотримуватися. Вчитель – це не гвинтик, який потрібно постійно крутити, а вчитель є Творець. Вчитель росте, поки вчиться. Якщо немає бажання вчитися – не буде успішної співпраці з дітьми, не буде очікуваних результатів роботи.


Чи варто практикувати й надалі такі поїздки з метою обміну досвідом?


Так, дуже варто! Тому, що це сприяє зміцненню стосунків між Західною та Східною Україною. Це потрібно саме зараз. Дуже актуальною є співпраця, яка руйнує хибні стереотипи та зближує людей нашої держави. Адже ми всі хочемо, щоб Україна розвивала свій потенціал, щоб люди, які мають хист, відбудували нашу державу.


Що б ви хотіли порадити та побажати нашим учителям?


Я б хотіла висловити не поради, а швидше побажання й надалі розвиватися, йти шляхом відродження, взаєморозуміння, толерантного ставлення до мешканців різних регіонів нашої держави. Це дуже добре, що започаткована така ідея обміну досвідом. Сподіваюся, що вона матиме розвиток із залученням більшої кількості наших колег.

Хочу подякувати за фантастичний прийом, за ту сердечність, яку я відчула під час поїздки, за прекрасні подорожі, за тепле спілкування, за вражаючу гостинність та створення сприятливих умов для плідної співпраці. Хочу побажати всім здоров’я, щастя, добра, любові та миру нашій Україні!

 Создан 01 ноя 2017  Комментарии       
Всего 1, последний 2 года назад
llll555 10 ноя 2017 ответить
https://moemisto.ua/te/narodniy-brend-2016-41
315.html
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик