Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

У селі Ріпчиці на Дрогобиччині відбудували Народний дім
 

Учора, 12 листопада, в с. Ріпчиці Дрогобицького району урочисто відкрили сільський Народний дім, реконструйований коштом обласного бюджету з програми мікрокредитування при співфінансуванні району та місцевої громади.

 

Відбудовували Народний дім усім селом. Депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний, який часто навідувався на будову, у своєму виступі відзначив, що люди працювали сумлінно, з душею, адже будували для себе – новим приміщенням користуватимуться селяни, їхні діти й онуки, які сьогодні тут – радісні і щасливі.


Депутат нагадав, що в с.Ріпчиці традиція брати участь у громадських справах сягає глибини віків. Свідченням тому є Народний дім, зведений за часів Польщі в 1922 році. Тоді  свідомий українець і мешканець цього села Микола Мусяло подарував громаді земельну ділянку, що на той час коштувала дуже дорого; священик організував збір коштів, а громада власними силами збудувала приміщення, - розповів М.Задорожний. - Народний дім відкрили у березні 1923 року - до дня народження Тараса Шевченка. Тож дуже символічно, що майже через сто років громада с Ріпчиці зібрала частину коштів оновлення закладу культури, розібрала старі прогнилі дерев’яні стіни і дах, збудовані пращурами, і на земельній ділянці, подарованій їй майже 100 років тому, з допомогою держави збудувала новий Народний дім.


«У цьому я бачу нерозривний зв’язок  поколінь щодо творення громадського добра», - сказав депутат. Він запропонував увічнити пам’ять про доброчинця  Миколу Мусяла, встановивши на фасаді Народного дому інформаційну таблицю».


За словами сільського голови Романа Гриньківа, реконструкція обійшлася у 500 тис.грн. З них – 200 тис.грн. – кошти обласного бюджету, решта – районного, місцевого бюджетів, громади і меценатів. Сільський голова у своєму виступі не насмілився називати прізвища людей, які внесли вагомий вклад в осучаснення Народного дому, бо це був би дуже довгий перелік, тому лише сказав, що дякує усім, хто прилучився до важливої громадської справи.


Урочистість завершилася святковим концертом, який засвідчив, що Ріпчиці мають неабиякі мистецькі таланти, які розквітатимуть в оновленому Народному домі.Создан 13 ноя 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик