Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Зразковий ансамбль танцю «Веселка» з Перемишлян втретє підкорив публіку фестивалю «Медова забава» в Ганачівці

Іван Тихий 

Цікавою і насиченою була програма традиційного фестивалю «Медової забави», що відбулася в неділю, 11 серпня, в селі Ганачівка на Львівщині.


Своїм талантом неабияк захопили глядацьку публіку наймолодші учасники концертного дійства – учасники зразкового ансамблю танцю «Веселка» районного Народного дому м.Перемишляни. У їх виконанні присутні побачили запальну «Коломийку», сучасний танець  і хореографічну композицію «На пасіці». Діти своєю щирістю і артистичністю зірвали щедрі оплески глядачів.

Керівником цього прекрасного мистецького колективу є методист хореографічного жанру» РНД м.Перемишляни Катерина Дах.

Від неї дізнаюсь, що зразковий ансамбль танцю «Веселка» було створено 1996 року. А в 1999 році. колективу було присвоєно звання "зразковий". Цього року відбувся звітний концерт з нагоди 20-ої річниці удостоєння цього високого звання, який засвідчив про розвиток ансамблю, велике коло його прихильників .


-      Розвиток танцювального колективу – це результат спільних зусиль керівника відділу культури О.Гавінської, директора районного народного дому В.Теодоровича та всіх батьків і учасників ансамблю, - зазначила пані Катерина.


-      На даний час у колективі є три групи: молодша, середня та старша, разом налічують 50 дітей.  - розповідає Катерина Дах. -  Ми брали участь у фестивалі "Чорноморські викрутаси", "Осінній листопад", "Барви літа", вже третій рік поспіль є учасниками  фестивалю "Медова забава" в с.Ганачівка, виступаємо на кожному святковому концерті у районному Народному домі м.Перемишляни.


-      Ви мабуть сама є вихованкою ансамблю?, - запитую співрозмовницю.


-      Так, ходила, - відповідає. - Коли навчала танцю Світлана Йосипівна Огородник. Дуже хороший викладач. Відтак була молоденька – Оксана Василівна – прізвища не пам’ятаю. А до того було багато керівників,  зокрема Ольга Алісова...


-      Із раннього дитинства вчилися майстерності танцю  в колективі, а потім…


-      А потім було  Львівське державне училище культури і мистецтв, Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І.Франка, відділ хореографії. Викладачем жанру у виші був Петро Іванович. На захист свого диплому возила «Веселку» - старшу групу, яка виконала дівочий поліський танець.


Пані Катерина розповіла, що недавно в РНД почала працювати хореограф Марія Соколовська. Вона набрала дві групи – молодшу і старшу.


-      Вони також дуже гарно танцюють, брали участь у фестивалях,- каже Катерина.


Цікавлюся, чи хтось з вихованців продовжує справу, якої навчила тренерка.


-      Була Христина. Хотіла поступати так як я, – на хореографію в державне училище культури і мистецтв. Я готувала з нею  екзаменаційні танці. Але потім чомусь передумала. Тепер в мене є дуже талановиті дві дівчинки. Одна вже ставила танці. Я їй допомагала в цьому. Тепер вона набрала собі діток й дуже задоволена. Каже, що їй це подобається.  Чекаю, може надумає кудись поступати».


-      До нас ходять діти не лише з Перемишлян, а й Борщева, Ушкович., інших сіл, розташованих неподалік райцентру, -  продовжувала Катерина Дах. – На костюми частково батьки дають гроші, а частково  - РНД виділяє кошти. Так, для старшої групи виділи кошти і ми пошили костюми, Для середньої групи костюми бджілок придбали батьки, – і ще одні, народні, – теж батьки. Шили у Львові, в ательє Олени Гусєвої.


-      А хто був дизайнером?


-      Надумавши шити костюми, дещо знайшла в Інтернеті,  дещо сама придумала.  Знайшла дизайн-ательє і поїхали туди разом з батьківським комітетом . З дизайнером обдумали всі нюанси щодо вигляду костюму. Костюми дорого винесло Але батьки захотіли, щоб їхні дітки на сцені гарно виглядали і пошили.


-      У мене дружний колектив, - радіє К.Дах. – Діти на заняття йдуть з радістю. Батьки також задоволені.

 

На завершення розмови попросив пані Катерину поділитись враженнями від фестивалю «Медова забава». 


-      Враження чудові. На фестивалі майстри пасічної справи із Західної України популяризували медову тематику, йшлося про користь медопродукту, важливість та почесність професії пасічника. На фестивалі відбувся  великий ярмарок продукції бджільництва, дегустація меду та медопродуктів, а також конкурси, розваги для дітей та дорослих. Мед лився рікою. Можна було його і пити, і їсти. Чудова погода була, гарно скошена травичка… Усі, хто побував тут, добре відпочили… Своє мистецтво усіх охочим дарували найкращі колективи - з Бачева, з Перемишлян,  дітки гарно співали,були  фольклорний і танцювальний ансамблі із Звенигорода… Як і очікувалось, великий успіх мав виступ співака Михайла Мирки. Була дискотека, ватру палили. На медовій забаві нагороджували пасічників грамотами та дипломами.


Катерина Дах нагадала, що на Перемишлянщині у 1857 р. Юрієм Любінецьким була заснована одна з перших у Галичині та Європі школа бджільництва.


- Гостинний двір «На Білому Потоці» в с. Ганачівка продовжує

 добрі традиції та проводить свято меду, яке збирає майстрів пасічної справи із Західної України, - зазначила співрозмовниця. 

 

"Дрогобицьке земляцтво" вітає майстрів пасічної справи, усіх хто любить і цінує мед і медопродукти, з Медовим Спасом і бажає Божої Ласки і Благословення.Создан 14 авг 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик