Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

На Дрогобиччині молитвою вшанували пам'ять жертв депортацій українців з їх етнічних територій у Польщі
Сьогодні, 9 вересня, в Україні на державному рівні вшановують пам'ять жертв депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини -  споконвічних мешканців цих регіонів, що розпочалася 75 років тому. 


Сотні тисяч українців було депортовано у примусовому, позасудовому порядку. Загалом, за офіційними даними, у 1944-1946 роках було переселено до СРСР 482,8 тисяч осіб. У 1947 році залишки українського населення, близько 150 тис. осіб, з історичних українських земель у складі Польщі в рамках акції «Вісла» було депортовано на північ та північний захід Польщі.  Ще до 1951року до УРСР з території Польщі було переселено близько 50 тисяч осіб.

 

Учора, 8 вересня, в храмах Дрогобиччини відбулися молебні за жертвами примусових депортацій українців, а протягом цього тижня тижня в школах району та народних домах демонструватимуть документальний фільм «Вогонь і зброя» про ці історичні події.

 

6 вересня в Дрогобицькому районному народному домі відбулося віче-реквієм пам’яті жертв депортації українців з етнічних українських територій у Польщі.

 

З історичною довідкою про події тих років виступив заступник голови райдержадміністрації Володимир Ханас.

«Консолідація нації, підтримка української армії – і Україна відбудеться», - підсумував Володимир Ханас. Він також нагадав, що відзначення пам’яті жертв депортації українців було ініційовано спочатку на рівні сільських рад Дрогобиччини, потім підтримана районною, обласною владою і кілька років тому – Верховною Радою України. Також зараз поступово втілюється в життя ініціатива товариства «Лемківщина», Дрогобицької райдержадміністрації та Дрогобицької міської ради про встановлення в місті Дрогобичі пам’ятника українцям – жертвам депортації.

Перед учасниками заходу виступив Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України «Верховина», який виконав українські та лемківські пісні, показав культурну спадщину західної етнічної гілки українського народу.

На завершення заходу зі словами подяки за організацію вшанування жертв депортації виступив голова Дрогобицького товариства «Лемківщина» Володимир Байса.

 

 

 Також Володимир Ханас передав центральній районній бібліотеці комплект книжок провідного українського діяча в Польщі, віце-президента Південно-східного наукового інституту в Перемишлі, доктора філософії в галузі історії Олександра Колянчука «За нашу і вашу свободу». Видання містить цінну інформацію про учасників українських визвольних змагань 1917-1921 років та про місця української пам’яті в Польщі.

 

"Книги люб’язно передані нам автором з ініціативи його родича та нашого доброго друга, журналіста, письменника, науковця, відомого громадського діяча української діаспори в Іспанії Андрія Якубува" - зазначив Володимир Ханас.
Создан 09 сен 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик