Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Узальнений висновок щодо причин обвалу житлового будинку у Дрогобичі обіцяють надати упродовж трьох тижнів
13 вересня у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо обвалу будинку у місці Дрогобичі на вулиці Грушевського 101/1.


Про це повідомила пресслужба Львівської ОДА.

 

«Під час провед

ення технічного та візуального обстеження було встановлено, що руйнування відбулось унаслідок того, що середня несуча стіна, на яку опираються дві інші, була у непридатному для експлуатації стані. Після проведення більш детальних експертиз визначили, що вона – аварійна. Сам процес, поштовх, з якого це почалось, потребує більш детального обстеження», - зазначив фахівець ДП «Західний експертно-технічний центр держпраці» Роман Колдра. Він наголосив, що для повного встановлення причини – потрібно здійснити гідрологічні дослідження.


Експерт з інструментального обстеження, доктор технічних наук, професор НУ «Львівська політехніка» Богдан Демчина розповів, що однією із причин обвалу є втрата стійкості несучої стіни, яка дала тріщину.Такі висновки вдалось зробити, відвідавши підвал будівлі. Однак, у ньому небезпечно перебувати, тому Богдан Демчина зазначив, що  необхідно обмежити доступ людей до входу у підвал.

 

«Це руйнування є специфічне, адже воно – раптове. У ході проведення експертиз ми з’ясували, що цегла, якою збудували несучу стіну – не відповідає нормам. На сьогодні ми склали математичну модель, ЗD модель будівлі, і чекаємо на висновки геологів для того, щоб провести подальші розрахунки», - додав Богдан Демчина.


Директор ТзОВ «Геол-Тех» Михайло Яремович розповів:

 

«На сьогодні  вже розпочато ряд геологічних досліджень, які були намічені разом з колегами. Наші дослідження спрямовані на встановлення чи могла вода бути причиною обвалу. З робіт, які будуть виконуватися – буріння свердловини, проби води, а також буде виконано ряд геофізичних досліджень та інші».


Після отримання узагальненого висновку, який очікують упродовж трьох тижнів,  Львівська ОДА скерує відповідне подання до Кабінету міністрів України щодо необхідної суми для допомоги мешканцям, які зазнали втрат під час обвалу будинку.


Нагадаємо, що трагедія сталась в ніч на 28 серпня 2019 року і забрала життя восьми мешканців міста. Силами ДСНС України  врятували 7 осіб, у тому числі – 5 дітей. 


Відтак, до встановлення причин долучили експертів, що здійснюють дослідження, аби встановити причину обвалу житлової будівлі.
Создан 15 сен 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик