Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

На Дрогобиччині відновили цвинтар часів Першої світової війни
Сьогодні, 10 листопада, на Дрогобиччині у селі Верхні Гаї (поблизу залізничної станції) відбулося відкриття відновленого військового цвинтаря Першої світової війни.

 

Чин освячення провели місцеві священики УГКЦ о.Роман та ПЦУ о.Степан.

 

На заході була присутня делегація з А

встрії. За вагомий внесок у відновленні нагороду від ГО" Чорний хрест" було вручено Володимиру Ханасу.


 

"Відновлення військового цвинтаря відбулося коштом обласного бюджету, - зауважив депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний. - Роботи виконувало КП" Доля" Львівської обласної ради, керівник Святослав Шеремета. Облаштування буде продовжено в наступному році. Дякую мешканцям с.Верхні Гаї за ініціативу та підтримку. Ми це зробили, рухаємося далі!».

 

Народний обранець також зазначив, що  у Першій світовій війні з російською імперією брали участь понад 4,5 млн. українців. 


Нагадаємо, у період Першої світової війни, протягом 1914-1915 років, село Верхні Гаї та його околиці були одним із основних пунктів лінії фронту на Дрогобиччині між австро-угорською та російською армією. Їхнім завданням було утримувати  контроль над залізничною станцією, яка з’єднувала Дрогобич зі Стриєм.

 

Участь у військових діях на даній ділянці фронту приймали сотня УСС під командуванням сотника Івана Коссака, 129-та австрійська бригада під командуванням генерала С. Кобилянського корпусної групи генерала П. Гофмана (1914 р.); мадярська група генерала Сурмая та 9-та російська армія генерала Лечицького (1915 р).

Під час боїв загинуло багато солдатів як з однієї сторони, так і з іншої. Могили були розкидані по всьому селу і прилеглих до фронту полях. У 1916 році полонені російські солдати здійснили перезахоронення полеглих на зорганізованому військовому цвинтарі:  323 солдатів (205 австро-угорської армії, 20 німецької, 88 російської, 10 братніх) у 230 могилах як поодиноких (175), так і братських (масових) (55).Создан 10 ноя 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик