Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Ми не маємо ставити претензії лише до влади, а й до своїх громадян, які її обрали – Михайло Задорожний

Депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний про підсумки року, що минув, перспективи 2020-го, виборчий кодекс, обмін військовополоненими 

Напередодні Нового року наш кореспондент зустрівся з депутатом Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайлом Задорожним і попросив його коротко підсумувати зроблене за його участю у 2019, а також  прокоментувати новий виборчий кодекс і обмін військовополоненими, що відбувся 29 грудня.


-      Підсумок 2019 для Дрогобиччини в цілому був успішним тому, що закладали усі програми та їх фінансування в 2018 році, - сказав Михайло Задорожний. -  Фактично коштів, що їх отримали було стільки, скільки можна було освоїти.


У Дрогобицькому районі дуже велика сума коштів вкладена у розвиток інфраструктури дорожнього господарства. Також район є одним з лідерів в області з кількості реалізованих мікропроектів і суми коштів, виділених на це. Щодо будівництва, то відновлено роботи на спорудженні Новокропивницької школи, введено в експлуатацію дитячий садок в Уличному. Наприкінці року планувалось відкрити  дошкільну установу в Нагуєвичах. Будинок готовий до експлуатації, але забракло коштів на інвентар. На сьогодні все залежить від того, коли владою будуть скеровані кошти на придбання інвентаря.


2019 рік став роком створення першої на Дрогобиччині ОТГ - Меденицької.  На жаль, не вдалося створити інші ОТГ. Ми бачимо сьогодні позитив від створення Меденицької ОТГ – об’єднана громада динамічно почала розвиватися. Якщо б її створили три роки тому, то динаміка розвитку була б ще кращою. Від того, що в Дрогобицькому районі не створено ОТГ,  втратили не лише населені пункти, але й район в цілому.

До негативу можна віднести й те, що від обласних рад забрано повноваження щодо створення об’єднаних громад. Вони передані Кабміну і тепер міжвідомча робоча група напрацьовує план створення ОТГ, нікого нічого не питаючи, а виходить лише з економічної площини. Думаю, що  цього року ОТГ будуть створені, бо вибори до місцевих рад мають відбутися на новій територіальні основі.


Для мене, як людини, яка вже не один рік в обласній раді, головним показником є виділення фінансового ресурсу для району. У 2019 році він мав позитивний баланс.


На 2020 рік бюджет прийняли, програми – затвердили, тепер відбувається формування переліку інфраструктурних об’єктів, які будуть фінансуватися з обласного бюджету. Наразі збираємо пропозиції з територій. Суму на ці проекти місцевого розвитку не зменшено – вона становить понад 150 млн.грн. На сьогодні Дрогобицький район подав понад 100 мікропроектів, лише Меденицька ОТГ – 15. Маю надію, що наш район буде виглядати в цьому році не найгірше.


Негативом вважаю те, що вперше за останні чотири роки зменшено суму фінансування на ремонт доріг. Якщо брати до уваги інфляційні процеси, то щоб забезпечити рівень, досягнутий у 2019 році, вона б мала бути збільшеною на 40 млн. грн., та вона на 40 млн.грн. зменшена.  Що стосується ремонту державних доріг, Львівщина отримала одну з найменших сум   - лише 430 млн. грн.


На мою думку, одним з пріоритетів у 20-му році має бути завершення дороги Меденичі – Пустомити, з цього приводу вже спілкувався з представниками обласної адміністрації, управління дорожнього господарства і є розуміння. Необхідно також завершити дорогу Східниця – Урич, бо вона вже майже готова – укладено бетонну основу, зроблено підпірні стінки, залишилось заасфальтувати, а слід продовжити роботи на дорозі Східниця - Турка на ділянці Новий Кропивник-Майдан – хоч пройти кілька кілометрів, бо рано чи пізно ми маємо з’єднати Турку з Дрогобицьким районом, адже це життєво необхідно. Бо всі інші дороги вже приведено до більш-менш нормального стану: на Стрий, Самбір, Комарно.

 

Що стосується місцевих доріг, я, як член комісії обласної ради, хочу зазначити, що будемо допомагати тим сільським і селищним радам, які передбачать у своїх бюджетах співфінансування на дороги загального користування місцевого значення. Котра територія передбачить – отримає кошти, не передбачить – не будемо фінансувати. Такою є домовленість комісії облради і департаменту ОДА.

 

Той, хто працює, тому потрібно допомагати. Це для того, щоб кошти місцевих бюджетів були залучені до відновлення доріг місцевого значення, тому, що ними користуються ті села, через які вони пролягають.


-      Чи має перспективу бути відремонтованою дорога Борислав – Самбір?


Це дорога державного значення. Мені зараз складно сказати, тому, що перелік доріг ще не сформований. Попередньо ми вже вели мову про це на засіданні комісії обласної ради за участі заступника голови ОДА. Я це питання ставив. Було заявлено, що перелік доріг для ремонту буде формуватися з 15 січня Львівською обласною державною адміністрацією.  Але змінився керівник служби автомобільних доріг у Львівській області, буде новий керівник ОДА, буде призначена чи перепризначена людина в облдержадміністрації, яка відповідатиме за цей напрямок – тоді будемо сідати і обговорювати. Але як стояло питання до сьогодні, за попереднього керівника ОДА, – завершити те, що вже розпочато. Ремонт дороги Самбір – Борислав коштуватиме в межах 400 млн.грн. Я за те, щоб її включити. Але все залежатиме від фінансового ресурсу. Ми бачимо, що Дніпропетровщині на державні дороги дали 6 млрд.грн., Луганській і Донецькій областям – по 2,5 млрд.грн., а Львівщині - 430 млн.грн. Ось таке співвідношення. Як бачимо, цих коштів хіба б вистачило на дорогу Самбір-Борислав. А я вже не кажу про дорогу Східниця – Пісочна, ремонт якої ще не завершено на території Миколаївського району. Я можу про усе це більш детально розповісти після 20 січня. Треба зустрітися на засіданні комісії, почути їхнє бачення, внести пропозиції  і тоді щось коментувати.


Що стосується виборчого кодексу, буде три варіанти. У місцевих радах, містах до 90 тис. населення вибори відбуватимуться за мажоритарним принципом. Щодо виборів міських голів – у містах з населенням до 90 тис. чоловік мера обиратимуть простою більшістю голосів, 90 тис. і більше – вибори відбуватимуться у два тури, якщо в першому жоден з кандидатів не набере більше 50% голосів.


Обласна рада обиратиметься за цими ж правилами, що й Верховна Рада. Перші 10 депутатів обиратимуть фактично за закритими партійними списками, хоч усі говорять, що за відкритими. У нас, як правило, партії мають в обласній раді 10-12 депутатів. Могло таке бути, що одна з партій мала 15-20 депутатів. Списки, як і раніше, формуватимуть партійні боси. Я вважаю це величезним негативом. У обласній раді є 80 депутатів. То може так вийти, що лише з десяток обиратимуть люди в округах, а решту визначатимуть партійні функціонери.


Який буде механізм? Будуть голосувати за партію. Партія також буде давати своїх представників на округ. Голосуючи за партію, виборець в окремому рядку буде вписувати прізвище одного з кандидатів від партії, висунутого на округ. 


-      То це буде другий десяток?


-      Так, бо перший сформований партією.

Щодо виборів до ОТГ і малих міст, то нове законодавство є позитивним. Тут депутатів і керівників громад обиратимуть виборці за мажоритарним принципом з числа людей, які працюють на територіях і яких знають.


Щодо обміну полоненими. Як громадянин України, виділю два моменти. Якщо йде війна з Росією, яка напала на Україну, то мав би бути обмін тих людей, які беруть участь у війні. Який стосунок маю до цього ті, хто п’ять років тому вбивав патріотів на Майдані? І другий момент, найважливіший: ми чи не єдина країна у світі, яка віддає своїх громадян державі, котра напала на нас. Дивіться, що відбувається. Вони спеціально забирають наших громадян України, щоб завести їх у так зване ОРДЛО, щоб вони з нами воювали, і назвуть це громадянським конфліктом. Росія нікого не віддала з Криму, бо вони їх вважають своїми громадянами. Жодна країна в світі, якщо вона себе поважає, не віддає своїх громадян, навіть якщо вони злочинці. Вони відбувають покарання в тюрмах своєї країни. Ми мали б віддавати громадян РФ, які брали участь у війні. Мені в голові не вкладається: як можна віддавати своїх громадян країні, яка на нас напала.


Дуже багато людей, які були на Майдані і їх родичів, голосували за сьогоднішню владу. Тому ми не маємо ставити претензії лише до влади, а й до своїх громадян, які її обрали. У мене найбільше є претензії до людей, які брали участь у виборах нинішньої влади. Я читаю у ЗМІ, що ще раз зрадили Героїв Майдану. Їх зрадили ще в квітні, а не сьогодні. Чи ті, хто голосував, сподівались на щось інше. Люди добрі, чого ви чекали? Інше не могло відбутися. Сьогодні люди засуджують кроки влади, щоб з себе зняти відповідальність. Ви, 73% українських виборців, за це голосували. Я, слава Богу, належу, до тих 25%, тому можу так розважливо коментувати, але дуже прикро. Як бачимо, нема однозначності в тій ситуації. Якби люди думали, аналізували, цього б не було.Создан 02 янв 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик