Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Про мікропроекти, дороги, відновлення старовинної церкви, ОТГ, медицину, будівництво шкіл

Розповідає депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний 

Якими є основні підсумки обласного конкурсу мікропроектів для Дрогобиччини?

 

Дрогобич і Дрогобицький район виграли багато проектів. Понад 50% поданих Дрогобицьким районом мікропроектів стали переможцями, а від ОТГ усі 100% прийнято до фінансування з обласного бюджету: 15 подали і усіх їх визнано переможцями. Це свідчить про те, ОТГ робить людей активними. Це - добрий прикладом для територій. які ще не створили ОТГ. Адже на Дрогобиччині є сільські ради, які не подали на обласний конкурс жодного проекту.


До 14 лютого усі ради, мікропроекти яких перемогли, мають представити рішення сесій щодо спів фінансування їх реалізації. Хто такого рішення не подасть – вибуде з числа переможців, його місце займе наступний претендент.

 

Що вже відомо про ремонт доріг у 2020 році?

 

В обласній раді має відбутися засідання комісії, на яке я, опираючись на подання місцевих рад і думку виборців,  подав пропозиції щодо того, ремонт яких доріг необхідно фінансувати у цьому році.


Нагадаю, що я є членом кількох комісій: з відбору мікропроектів;  дорожньої комісії; з розвитку гірських територій. Це дає змогу підтримувати фінансування району в різних галузях.


На засіданні дорожньої комісії будемо розглядати подання депутатів щодо розподілу коштів обласного бюджету на дороги. Є три джерела фінансування доріг: обласний бюджет, дорожній фонд і кошти Служби автомобільних доріг, що їх вона отримує з державного бюджету. Ми будемо розглядати розподіл коштів обласного бюджету і дорожнього фонду, який фінансує дороги державного значення і комунальні.  Моя діяльність – дороги місцевого значення. Я подав пропозиції, що стосуються виділення коштів на ремонт доріг з обласного бюджету і дорожнього фонду. Є розуміння щодо цього членів комісії, обласних депутатів. Чекаю засідання комісії. Надіюся, що серед тижня будемо мати результат.


Необхідно цього року завершити ремонт дороги Меденичі – Пустомити, і ремонтувати дорогу Борислав-Самбір, яка в жахливому стані і мала б бути фінансована. На жаль, ні однієї, ні другої дороги в переліку нема. Я, зі свого боку, турбуватиму щодо цього Службу автомобільних доріг у Львівській області. Ми маємо ряд державних доріг, які фінансуються з Києва і впливати щодо цього на Кабмін може народний депутат України.

 

Чи буде фінансуватись продовження відновлювальних робіт у старовинній дрогобицькій церкві Воздвиження Чесного Хреста?

 

Багато програм ще не прийняті. Я подав пропозиції щодо фінансування відновлення пам’яток сакральної архітектури державного значення - церкви Воздвиження Чесного Хреста і дзвіниці. Думаю, що цього року дзвіницю завершимо і розпочнемо реставрацію церкви, її іконостасу. Я зобов’язався домогтися відновлення цієї унікальної святині з багатовіковою історією. Будемо знайомити з нею численних туристів, які відвідують наше місто. Реставрація пам’яток історії і культури є дуже потрібною справою, тому необхідно, щоб і сільські, селищні, міські ради Дрогобиччини приділили цьому належну увагу.

 

Прокоментуйте, будь ласка, процеси децентралізації на Дрогобиччині.

 

Обласну раду виключили з цього процесу. Тепер пропозиції із створення ОТГ готує облдержадміністрація і скеровує їх до Києва, де й буде прийнято остаточне рішення. Шкода, що на Дрогобиччині створено лише одну ОТГ – Меденицьку. І то поза перспективним планом. Щоб показати які це дає позитивні результати. Торік ця ОТГ реалізувала 13 мікропроектів, цього року виграла на обласному конкурсі ще більше. Хто хотів бачити, то побачив, які там відбуваються позитивні зміни. Про це розповідали інтернет-видання. Але й це не допомогло. Я п’ять років переконую, що ОТГ – це добре, наголошую, що держава щороку виділяє для новостворених громад чимале фінансування, створює можливості для розвитку територій, що це порятунок для наших сіл. Та підтримки не знаходжу.  Скільки можна було зробити! На жаль, ці можливості втрачено.  А якщо б були створили ОТГ 5 років тому, то це, що здобуто в меденицькій громаді торік, було б тут помножено на 5. І так могло бути в інших селах, якщо б створили ОТГ.


Час добровільного утворення ОТГ сплив, тепер ініціативу передано облдержадміністраціям. Маємо висновок комісії ОДА, згідно з яким на Дрогобиччині пропонується 5 ОТГ. Крім уже створеної Меденицької, буде ще Дрогобицька, Бориславська, Трускавецька і Східницька. Дрогобицька буде найбільшою. Комісія при мінрегіонів має остаточно затвердити перелік ОТГ і населених пунктів, що до них входять. Прикро, що Старосамбірський район значно менший і має 4 громади, а Дрогобиччина лише 5. Ми могли мати як мінімум ще дві громади. Якщо б люди боролися, а сільські ради сформували ще дві ОТГ, що б мали базу і перспективу розвитку, як цього вимагає рішення Кабміну, то можна було б їхати до Києва і лобіювати інтереси цих людей. Але цього не сталося.

 

Яке майбутнє чекає сільські лікарні?

 

З 1 квітня вступає в дію закон, згідно з яким відбувається реформування так званої «вторинки». Фінансування , яке йшло з державного бюджету з розрахунку на одного мешканця,  буде призупинено. Кожен медичний заклад «вторинки» має підтвердити свою акредитацію. Кожна лікарня, яка сьогодні функціонує, має зареєструватись як некомерційне комунальне підприємство, подати документи до Києва - до органу, що буде фінансувати послуги, які надаватиме лікарня. Дрогобицьку міську лікарню №1 урядом визнано опорною у наданні послуг. Чи пройдуть інші лікарні, що на Дрогобиччині, мені складно говорити.  Їх можна буде перевести на місцевий бюджет, але чи будуть кошти. Наприклад, утримання сільської лікарні може коштувати 7 млн.грн. на рік. А ще потрібно, щоб вона мала відповідні ліцензії на право надавати ті чи інші послуги. Без цього вона може мати статус денного стаціонару, геріатричного чи соціального центру і їм подібний і утримуватись на кошти місцевого бюджету чи якісь інші. Є загроза, що лікарні на селі можуть позакривати і все, що там є, знищитись. Слід зробити все для того, щоб цього не сталося. Це має бути у програмі. Кожен керівник новостворених ОТГ має подумати над тим, як перевести нинішні сільські лікарні  в інший статус, щоб вони служили людям. Там є кадри, все необхідне для того, щоб перетворити їх на соціальні центри для потребуючих людей.

 

I,  на завершення, розкажіть про перспективу продовження будівництва школи у с.Ролів.

 

Відбулося засідання комісії з розподілу коштів державного фонду регіонального розвитку. Від нашого району було подано дві школи – Новокропивницьку і Ролівську. На комісії брали об’єкти, які цього року мають бути введені в експлуатацію. Тому на Новокропивницьку виділили кошти, так як її будівництво має бути цього року завершено.  На жаль, на комісії не передбачили фінансування на продовження спорудження Ролівської  школи, хоч обіцяли, коли я робив подання щодо цього. Коли в Ролеві дізналися, що школу не включено у фінансування, там відбувся сільський схід. На виконання його рішення я разом з представниками громади села їздили до Львівської облдержадміністрації. Ми мали зустрічі з її керівництвом, головою бюджетної комісії обласної ради. Ми виклали свої аргументи, наголосивши: 30 млн.грн. для завершення школи ніхто не дасть, потрібно поступово будувати. І якщо ми щорічно не вкладатимемо кошти у її спорудження, ми ніколи не зможемо завершити. На сьогодні маємо фундамент і вимуруваний перший поверх. Потрібно цього року її накрити. Це перший етап. Ми домовились, що зараз на сесії буде передбачено 5 млн.грн. і оголошено тендер. Разом з тим ролівчани наголосили: якщо цього не буде, то вони гужовим транспортом з транспарантами дорогою Київ - Чоп приїдуть до Львова на протест. Маю надію, що до цього не дійде, нам вдруге не доведеться їхати до Львова.Создан 05 фев 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик