Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

Що може стати «каменем спотикання» на шляху відновлення спорудження школи у Дрогобицькому районі

За роз’ясненням наш кореспондент звернувся до депутата Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайла Задорожного 

Чи означає виділення з обласного бюджету 4,4 млн.грн. на продовження спорудження школи у с.Ролів Дрогобицького району, що невдовзі на будівельному майданчику відновлять роботи?


За роз’ясненням наш кореспондент звернувся до депутата Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайла Задорожного.


Михайле Леоновичу, ви домоглися виділення  4,4 млн.грн. на продовження робіт на спорудженні школи у с.Ролів.Чи можна сподіватись, що з настанням сприятливої погоди будівництво буде продовжено?


Погода і сьогодні сприятлива для мурування стін. Справа в іншому. За те, щоб на будівельному майданчику з’явилися люди, потрібно ще поборотись.


Зараз найголовніше – провести тендер і визначитись з підрядником. До цього має докласти зусиль і школа, і громада села. Потрібно, щоб делегація села їздила до Львова і добивалася цього від управління капітального будівництва - комунального підприємства Львівської обласної ради, яке виступає замовником. Само нічого не прийде.


Можливо, саме через те, що не було таких активних дій з боку громади у попередні роки, будівництво школи призупинилося?


Так. Я, як депутат, домагався виділення коштів і їх виділяли, але з року в рік не освоювали, і наприкінці року скеровували ці кошти туди, де зуміли їх використати. Щоб таке знову не трапилося, я попередив  керівництво школи, громаду села, сільського голову, що треба діяти вже від нині – цілеспрямовано і наполегливо, щоб спорудження школи відновити. Я дуже хочу, щоб цього року  її накрити. І якщо для цього буде необхідно більше коштів, ніж асигновано, я разом з громадою села добиватимусь їх виділення.   А якщо село займе таку ж позицію, як у минулі роки, і кошти, які так важко дісталися, знову кудись перерозподілять (дуже хочеться вірити, що цього не станеться), я відмовлюся від виконання "сізіфової праці». Нема сенсу.


А чи не могли стати замовниками будівництва школи сільська рада чи, можливо, якась районна структура?


Могли, і це створило б більше можливостей для відновлення спорудження школи, контролю за його якістю, але вони категорично відмовились брати це на себе.

 

Нагадаємо, 11 лютого сесія Львівської обласної ради, за наполяганням депутата від Дрогобиччини Михайла Задорожного, прийняла рішення, згідно з яким Дрогобицький район отримає з обласного бюджету 4,4 млн.грн. на продовження будівництва школи у с.Ролів.

 

На своїй сторінці у Фейсбуці Михайло Задорожний, зокрема, написав:

 

«Шановні мешканці с.Ролів Дрогобицького району!
У 2020 році будівництво школи буде продовжено. Як ми з Вами домовлялися з обласного бюджету буде виділено 4.4 млн.грн. Чекаємо співфінансування з районного бюджету і рухаємося далі. Ви найкращі, лише спільними зусиллями можна досягти успіху».

 

 Цьому передувало засідання обласної комісії з розподілу коштів державного фонду регіонального розвитку, на якому не передбачили фінансування на продовження спорудження Ролівської  школи, хоч обіцяли, коли депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини робив подання щодо цього. Коли в Ролеві дізналися, що школу не включено у фінансування, там відбувся сільський схід. На виконання його рішення Михайло Задорожний разом з представниками громади села їздили до Львівської облдержадміністрації, де мали зустрічі з її керівництвом, головою бюджетної комісії обласної ради.

 

«Ми виклали свої аргументи, наголосивши: 30 млн.грн. для завершення школи ніхто не дасть, потрібно поступово будувати, - розповів Михайло Задорожний. - І якщо ми щорічно не вкладатимемо кошти у її спорудження, ми ніколи не зможемо завершити. На сьогодні маємо фундамент і вимуруваний перший поверх. Потрібно цього року її накрити. Це перший етап. Ми домовились, що зараз на сесії буде передбачено 5 млн.грн. і оголошено тендер. Разом з тим ролівчани наголосили: якщо цього не буде, то вони гужовим транспортом з транспарантами дорогою Київ - Чоп приїдуть до Львова на протест. Маю надію, що до цього не дійде, нам вдруге не доведеться їхати до Львова».
Создан 12 фев 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик