Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

23 12 12 Дрогобицькі новини

НовиниБлаженніший Святослав з вдячністю згадав своїх викладачів та розповів цікаві епізоди зі свого студентського життя

 
Фото прес-служби СДЄ
Блаженніший Святослав передає для перегляду свій студентський фотоальбом
З хлібом-сіллю та піснями зустріли студенти Бориславського медколеджу свого колегу по навчальній парті, теперішнього Главу УГКЦ – Блаженнішого Святослава (Шевчука). 21 грудня Предстоятель УГКЦ у супроводі владики Ярослав (Приріза), єпископа Самбірсько-Дрогобицького, прибув до своєї alma mater.

"Ми часом соромимось казати "дякую"... Сьогодні я дуже голосно хочу це слово вимовити", – наголосив Глава УГКЦ, розпочинаючи свій візит до медколеджу. Востаннє Блаженніший Святослав, на той час – ректор Львівської духовної семінарії, – відвідав медколедж у 2006 році з нагоди 60-літнього ювілею закладу.

Щирими обіймами та теплими словами Предстоятеля УГКЦ привітав колишній директор медучилища Роман Пацюрко. Саме він, як очільник медзакладу, у 1985 році був головою приймальної комісії, коли стриянин Святослав Шевчук успішно склав вступні екзамени до Бориславського медучилища. У 1989 році Роман Пацюрко вручив тодішньому випускнику медучилища – Святославу Шевчуку – диплом з відзнакою.

Читайте далі

Слухайте аудіозапис прес-конференції Блаженнішого Святослава.

 

СВЯТКУЄМО РАЗОМ

 

Зима — сніжна і казкова пора. Повсюди біло, сніжно і святково. А святковості прибавляють новорічно-Різдвяні свята, які розпочинаються, мабуть, із найочікуванішого та найказковішого дня для усіх — і дорослих, і малих — дня Святого Миколая. 

 

Саме в цей день, 19 грудня, у Народному домі ім. І.Франка у м. Дрогобич відбувся традиційний концерт з нагоди свята Миколая, організований добровільним товариством захисту дітей-інвалідів «Надія». Також, другий рік поспіль, до організації свята долучилися представники молодіжної громадської організації «Молодий Народний Рух». Ведучими казкового дійства були Анастасія Самаріна та Зеновій Квасній. Серед виступаючих у цей день були: директор Дрогобицького міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді — Оксана Матчишин як представник міської влади  і співорганізатор заходу, а також як один із помічників Святого Миколая, оскільки передала для товариства святкові подарунки. Свої дарунки презентували і  вихованці ЗОШ №2 м. Дрогобич: ансамбль сучасного танцю «Фрі Денс» (художній керівник — Йосип Карпін), ансамбль пісні і танцю «Калиновий цвіт» (художній керівник — Олександра Колотило), ансамбль танцю «Верховинка», а також студенти дрогобицького вишу та гурт «Зорепад Денс», під чиї ліричні та запальні пісні присутні діти та молодь  танцювали, співали, розказували вірші.

У свою чергу вихованці товариства «Надія» не лише активно брали участь у приготуваннях до свята Миколая. Вони старанно й сумлінно, часто з батьками, працювали у майстерні художньої творчості  і власноруч виготовляли  новорічні листівки та  різдвяні сувеніри у стилі декупаж. І в цей день кожен бажаючий мав змогу придбати ці речі у фойє Народного дому і, тим самим, оцінити таланти дітлахів. Кожен із цих витворів ручної праці наповнений любов’ю, щирістю і сильним духом тих, хто їх творив, адже, звісно, що особливу цінність мають ті речі, які виготовлені руками дітей та молоді з особливими потребами.

Концерт промайнув непомітно, однак свято і дива продовжувалися. Осторонь не залишились і ті вихованці товариства, які не мали змоги прийти на свято. До їхніх домівок Святий Миколай завітав разом із своїми помічниками й, із традиційною піснею «Ой, хто, хто Миколая любить», солодощами і дарунками  вітали сім’ї у їхніх оселях.  Батьки та  діти  вражені та задоволені тим, що Миколай пам’ятає про кожного. Цього вечора Святий Миколай, разом із помічниками, завітав у кожну домівку, аби привітати усіх зі святом. Волонтери товариства, ці молоді натхненні люди довели, що можна творити добрі справи і саме у такий спосіб показати приклад, як можна допомагати Святому Миколаю множити добро у цьому світі, дарувати людям радість, бути справжніми та вірними друзями.

Кожного року, напередодні дня Святого Миколая усі ми вітаємо один одного, обмінюючись подарунками та добрими словами, висловлюючи подяку за співпрацю та добрі справи. Тож, не забувайте, що найбільше щастя — це те щастя, яким ти ділишся із ближнім, а особливо, якщо ти його даруєш неповносправним та потребуючим. Тут же згадуються слова живої легенди сучасності – Ліни Костенко, яка писала: «Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом». Отож, творімо добро і будьмо уважними до ближніх не лише в обрані дні у році, а завжди, адже це благородно!

Товариство «Надія» щиро дякує всім людям доброї волі, від найменшого до найстаршого учасника концерту, керівникам ансамблів та батькам маленьких артистів, студентам та  викладачам педуніверситету, колективу «Зорепад Денс», усім гостям та добродіям.  Окрема  подяка  міській владі та директору Народного дому за надане приміщення та допомогу в організації  свята.

 

Наталія ЖМУРКО

 Создан 23 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик