Інтернет-газета ДРОГОБИЦЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО

25 02 13 Новини Дрогобиччини
Фермерів і керівників санаторіїв Дрогобицького району закликають до співпраці

 

Сьогодні, 25 лютого, у Дрогобицькій райдержадміністрації під головуванням Михайла Винницького відбулася оперативна нарада, на якій районний очільник дав низку доручень керівникам районних структур, спрямованих на полішення функціонування господарського механізму.

 

Про це повідомив кореспондент ДЗ.

 

Йшлося, зокрема, про налагодження співпраці між фермерськими господарствами та санаторіями району щодо забезпечення оздоровниць екологічно чистою городиною і м'ясо-молочною продукцією. У зв'язку з цим ще цього тижня в райдержадміністрації організують зустріч фермерів та керівників санаторіїв, на якій докладно обговорять умови співпраці.

 

На нараді аналізували хід укладання інвестиційних угод агрофірм, які орендують в районі сільськогосподарські угіддя, з територіальними громадами, розкритикували намагання керівників деяких агрофірм формально підійти до цієї важливої справи, виділивши на розвиток територій лише  по кілька тисяч гривень. Михайло Винницький доручив управлінню агропромислового розвитку втрутитися у ситуацію, домогтися, щоб інвестиційні угоди не були формальними, а реально сприяли вирішенню невідкладних потреб сільських громад.

 

Турбує голову райдержадміністрації й те, що не усі суб'єкти господарювання, які є на території району, сплачують податки до районного бюджету. Так, зокрема, неподалік Східниці на районних землях розташовані торговельні підприємства, як платять податки до Східницької селищної ради, адміністративно підпорядкованій містові обласного значення Бориславу. Подібна ситуація і з рекламними бігбордами, встановленими на землях району, зокрема біля дороги "Дрогобич-Трускавець". Від них район також немає ніяких доходів.

 

Чиновникам доручено ретельно вивчити ці та інші питання і вжити невідкладних заходів для залучення нових джерел надходжень до  районної скарбниці.

 

Йшлося на нараді про забезпечення продовження газифікації с.Нагуєвичі, якнайшвидшу заміну електроопор у с.Бистриця Гірська. 

 

Належну увагу приділено питанням підготовки до 199-ти роковин від дня народження Тараса Шевченка, відзначенню 142-их роковин від дня народження Лесі Українки, поліпшенню роботи Державного історико-культурного заповідника "Нагуєвичі", роботи закладів освіти, культури, охорони здоров'я. Зокрема, йшлося про те, щоб найближчими днями урочисто вшанувати найкращих учнів району, які стали переможцями обласних олімпіад та їх учителів.

 

Голова районної ради Михайло Сікора наголосив на необхідності правильно оформляти фінансові документи у структурах місцевих органів влади, позаяк є випадки, коли через невірно заповнені платіжні доручення не можна вчасно використати кошти. Висловив очільник району зауваження газовому управлінню та РЕМам щодо несвоєчасного взяття на баланс газових вводів до осель селян, які  вони проклали своїм коштом.

 

 

Рідну мову збережи у серці

 

У Дрогобицькому коледжі нафти і газу стало доброю традицією відзначати Міжнародний день рідної мови святковими заходами, які завжди тут проходять на високому рівні. І в цьому, насамперед, заслуга викладача-методиста української мови і літератури Євгенії Іванівної Карбівник, яка дуже старанно працює над сценаріями, не шкодує часу на репетиції, дбає щоб кожне слово, кожен музичний твір схвилював серця майбутніх спеціалістів, спонукав їх замислитися над значенням рідної мови в житті народу.

 

Цьогорічне свято мало назву  «Рідну мову збережи у серці» і пройшло воно, як кажуть, на одному диханні.

 

Красиво прикрашена вишитими рушниками, квітами вщерть заповнена актова зала коледжу. Тут знайшлося місце і для майстерно намальованих плакатів, цікавих стінних газет, підготовлених студентами.

 

Звучать поетичні рядки незабутнього Володимира Сосюри:

«Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її солов’їну…».

 

У національних строях виходять на сцену ведучі свята – Володимир Зварич та Віра Шемеляк. Їх слова стали гарним зачином до своєрідного спектаклю про мову, її значення у нашому житті, про обов’язок кожного плекати рідне слово.

 

В залі звучить «Молитва до мови» Катерини Мотрич, яку з трепетом озвучила Ірина Гуцило.

 

Нікого не залишив байдужим вірш Сидора Воробкевича «Рідна мова», який натхненно прочитала Валерія  Кузьміна.

 

Лине пісня про мову у виконанні Володимира Журавчака. І знову звучить поетичне слово. Це Юрій Нанівський читає вірш Олеся Лупія «Розмова». Пісня і поезія не раз перепліталися на святі, доповнюючи одна одну своїм глибинним змістом і емоційною наснагою. Іх дарували присутнім Христина Барабаш, Дмитро Хомин, Соломія Гатаряк, Тарас Пиляк, Анжеліка Герчак, Володимир Журавчак, Оксана Щербан, Христина Ялоха, Володимир Бодник, Олег Третяк, Мар'яна Андрухів та Марія Мороз.

 

Яке ж свято без жартів, веселощів?! І цього разу їх не бракувало. Присутні в залі щедро аплодували художнім читцям Ірині Василів, Марії Лісовській, Ігореві Дидакові,  Богданові Михайлишину за гуморески Павла Глазового, в яких висміяно тих українців, котрі не шанують рідної мови.

 

Не забули нагадати ведучі слова наших велетів духу: Шевченкові – «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине!» і Франкові - «Довго нас недоля жерла, досі нас наруга жре, та ми крикнім: «Ще не вмерла! Ще не вмерла і не вмре».

 

«І ніколи не вмре, а розквітне пишним цвітом, якщо ми будемо щирими патріотами і якщо заповіт Володимира Сосюри «Любіть Україну!» житиме в наших серцях!», - наголосила ведуча.

 

Свято наближається до завершення. На сцену виходять усі учасники прекрасного дійства. Як до лиця їм вишиванки, які вони в них милі і чарівні!

 

Завершальним акордом літературно-музичної композиції стала пісня «Вольная воля», яку підтримав увесь зал:

 

«Вольная воля, така наша доля,

З Карпатських вершин до козацьких степів,

Вольная воля, така наша доля

І нашої пісні співучий мотив».

 

Іван ТИХИЙ.

 

 

У Дрогобичі на території молочного ринку розпочинають будівництво

Сьогодні, 25 лютого, у Дрогобичі завершили встановлення огорожі біля молочного ринку і розпочали демонтаж обладнання з метою підготовки території для спорудження триповерхової будівлі.

Про це повідомив кореспондент ІА ZIK.

Продавці молочної продукції і птиці зайняли місця на нововстановлених лавках на вул. Ковальській – поряд з ринком.

Виглядає, що конфлікт противників такого вирішення проблеми молочного ринку, який виник між групою депутатів міської ради, представниками громадськості і міським головою Олексієм Радзієвським, який ще 5 днів тому вирував на пл. Ринок і у Ратуші з цього приводу, втрачає свою гостроту. Принаймні, сьогодні протестувальників тут нема. Йде спокійна торгівля, хоча й у важких умовах. А у випадку снігу чи дощу, селянам, мабуть, доведеться торгувати під парасольками.

Нагадаємо, що будівництво вестиме інвестиційна компанії ТзОВ «Діакор Голден Інвест», яка з дозволу міської ради взяла землю у КП «Дрогобицький ринок» в суборенду й обіцяє протягом півроку спорудити будинок і облаштувати на першому поверсі сучасний ринок для торгівлі молочними продуктами, м’ясом птиці та кролятиною, а також лабораторію для контролю за якістю продукції. Щодо ціни за послуги нового ринку, то інвестор пообіцяв встановити її не набагато вищою, ніж ринковий збір, який платять продавці м’ясної продукції сьогодні.

 

У Трускавці відзначають день народження Лесі Українки

Сьогодні, 25 лютого, у Трускавці в Народному домі відбудуться урочистості, присвячені 142-ій річниці від дня народження Лесі Українки.

Про це повідомив кореспондент ІА ZIK.

Працівники закладів культури разом з освітянськими установами підготували для трускавчан та гостей міста-курорту літературно-музичний вечір «Через любов – у безсмертя…», під час якого буде висвітлено найцікавіші моменти із життя і творчості видатної українки.

У школах, позашкільних, шкільних закладах та бібліотеках міста-курорту відбудуться різноманітні заходи із вшанування пам’яті великої Лесі Українки.

 

Дрогобицькі спортсменки стали переможницями чемпіонату Львівщини з кіокушинкай карате

Дрогобицькі каратистки

На чемпіонаті області з кіокушинкай карате, який відбувся у Львові, дрогобицькі спортсмени вкотре довели, що вони є найсильнішими у розділі «ката».

Про це повідомив кореспондент ІА ZIK з посиланням на тренера-викладача Дрогобицького осередку Львівської обласної федерації кіокушинкай карате Олександра Золочевського.

Перші місця вибороли Юлія Кобільник та Ольга Яцуляк, а Діана Магомета стала бронзовою призеркою.

Тепер дівчата готуються до чемпіонату України, який також проходитиме у Львові. Вони боротимуться за путівку на чемпіонат Європи, що відбудеться у швейцарському місті Люцерна.

Нагадаємо, що Ольга Яцуляк минулого року стала чемпіонкою України, а Юлія Кобільник була другою на чемпіонаті України у цьому розділі.

 Обновлен 28 фев 2013. Создан 25 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
бесплатный счетчик